Через падіння курсу євро до долара Україна втратила $155 млн резервів – Нацбанк

доллар, евро

Міжнародні резерви з початку року скоротилися на 26,5%.

Через зниження курсу євро до долара міжнародні резерви України скоротилися на $155 млн, передає Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

Як повідомляє прес-служба НБУ, зниження курсу євро до долара на міжнародних ринках вплинуло на оцінку обсягу міжнародних резервів України.

Так, зазначають у Нацбанку, з початку року через зміну курсів іноземних валют резерви країни скоротилися на $340,2 млн, зокрема й за рахунок падіння курсу євро – на $155,3 млн.

За даними НБУ, обсяг міжнародних резервів України станом на 1 липня становив $22 756,9 млн: з початку року показник упав на 26,5% або на $8 184,08 млн.

81,1% резервів України – $18 445,65 млн – номіновано у валюті США, тоді як 6,3% або $1 429,33 млн – у євро.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, додають у Нацбанку, падіння євро у парі з доларом суттєвого впливу на обсяг валютної виручки від українського експорту не вплине.

«Основним фактором, який зараз стримує експорт з України, є ускладнена логістика, а також втрата частини виробничих потужностей. Курс, за яким здійснюються експортні операції, за таких умов відіграє другорядну роль», – зазначають у НБУ.

Це, за даними регулятора, підтверджується зміною структури надходжень від експортних операцій, що спостерігається з початку повномасштабного вторгнення.

Так, зазначають у Нацбанку, незважаючи на послаблення євро до долара, обсяги валютних надходжень за експорт у валюті США протягом останніх 5 місяців скоротилися в середньому на 11%, тоді як у євро – зросли на 11%.

«Це пов’язано, зокрема, зі збільшенням частки експорту до Європи», – констатують у НБУ.

НБУ

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Dragon Capital, зміцнення гривні вже неможливе, але при розблокуванні портів та нарощуванні експорту ситуацію на валютному ринку України стабілізувати можна.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)