Українці задонатили майже $1 млрд за рік у найбільші фонди

Кошти відправляли як українці, так й іноземці

Від початку повномасштабної війни лише на рахунки Національного банку та в три найбільші фонди країни, задонатили понад 33,96 млрд грн. Йдеться про такі організації, як United24, «Повернись живим» та фонд Притули, передає Banker з посиланням на платформу для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Головний Telegram-канал банкірів

Найбільший внесок – 15,8 млрд – було зібрано на рахунки Нацбанку за три місяці: з 24 лютого по 5 травня.

Майже половину – 47% від донатів найбільших українських фондів – зібрав United 24, який від 5 травня «підхопив» естафету рахунку НБУ.

За 8 місяців роботи, з травня по грудень, фонд United 24 зібрав 8,6 млрд грн. Левову частку цієї суми – 81% або 7 млрд грн – фонд спрямував на ЗСУ. Понад 1,1 млрд грн або 13% було направлено на медичну допомогу та 6% або 0,5 млрд грн – на відбудову країни.

Пік донатів на ЗСУ припав на липень – тоді фонду пожертвували 2,2 млрд грн. Початок масованих обстрілів цивільної критичної інфраструктури та, відповідно, блекаути, у жовтні-грудні 2022 року також збільшили підтримку збройних сил. Кількість пожертв на підтримку ЗСУ у жовтні зросла в 1,4 раза за місяць й відтоді лише збільшувалась.

Фонд «Повернись живим» з 24 лютого зібрав 5,6 млрд грн. Найбільшу суму – 1,6 млрд грн задонатили у березні. Відтоді, в середньому, фонд збирав близько 350 млн грн на місяць.

Так само, як й у випадку з United 24, масовані обстріли інфраструктури посилили підтримку. У листопаді загальна сума пожертв зросла за місяць у 1,3 раза й відтоді збільшується.

Читайте також: Медіаатака, або Як запобігти хейту в мережі

Фонд Притули за час повномасштабної війни зібрав майже 4 млрд грн. Так само, як й у колег, масовані обстріли росіян спричинили сплеск донатів на рахунки фонду.

У жовтні кількість пожертв зросла більш ніж утричі за місяць та сягла 658 млн грн. У листопаді ця сума дещо зменшилась – до 593 млн грн – але все ще залишається більшою за середні показники до блекаутів.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що кількість відділень банків в Україні скоротилася на 20%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)