Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Україна готується залучити ще $390 млн від МБРР для підтримки підприємництва за програмою RISE

Україна планує отримати додаткове фінансування від Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі $390 млн для реалізації програми RISE — «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво». Відповідне рішення вже підтримав Кабінет Міністрів, що фактично відкриває можливість для підписання нової кредитної угоди, повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
У міністерстві зазначають, що ці кошти мають закрити потребу у фінансуванні програми та допомогти виконати заплановані показники, зокрема у 2026 році. Йдеться не про окремий проєктний грант, а про пряму бюджетну підтримку: гроші надходитимуть до загального фонду держбюджету після досягнення визначених індикаторів у межах RISE.
За цією програмою Україна вже залучила $540 млн у 2024–2025 роках. RISE є частиною ширшої стратегії економічного відновлення та спрямована на посилення умов для розвитку малого і середнього бізнесу. Очікується, що до 2027 року підтримку в межах програми отримають щонайменше 20 тисяч малих і середніх підприємств.
Читайте також: Українці різко зменшили купівлю готівкової валюти: попит на долар і євро просів майже на 60%
Наразі в межах RISE вже укладено чотири угоди на загальну суму $681 млн. Серед них — кредитна угода на $283 млн від 4 листопада 2024 року, фінансова угода на $300 млн, додаткова кредитна угода на $88 млн від 15 вересня 2025 року, а також грантова угода на $10 млн. Залучення ще $390 млн має посилити ресурсну базу програми та дозволити уряду продовжити фінансування заходів, пов’язаних із підтримкою підприємництва, зайнятості та відновленням економічної активності в Україні.
Коментарі (0)