Українські банки скоротили частку NPL: в НБУ показали свіжу статистику

Скорочення частки «поганих кредитів» зафіксовано на тлі зниження показника в «ПриватБанку» та низці фінустанов з приватним капіталом.

У серпні частка NPL в українських банках становила 48,05%: у порівнянні з липнем, обсяг «поганих кредитів» скоротився на 0,07 п.п., передає Banker.ua з посиланням на матеріали FinClub.

Згідно з даними НБУ, загальний обсяг кредитів, виданих українськими банками, зріс на 2,8 млрд гривень: якщо на 1 липня цифра становила 1,137 трлн гривень, то на 1 вересня показник досяг 1,139 трлн грн.

При цьому з січня по серпень портфель NPL склав 547,708 млрд гривень, в той час як за підсумками січня-липня показник був на 520 млн гривень менше.

Скорочення частки «поганих кредитів» зафіксовано на тлі зниження показника в «ПриватБанку» (тут обсяг NPL зменшився до 79,44%, на 0,19 п.п.), а також у фінустановах з приватним капіталом, де скорочення склало 0,22 п.п., до 18,52%. У той же час, в державних «Укргазбанку», «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» частка «непрацюючих кредитів» зросла до 47,56% (+0,32 п.п.).

В цілому регулятор оцінює рівень «поганих кредитів» в банківській системі України як «надвисокий», але «не загрозливий». Незважаючи на те, що частка NPL становить близько 50%, кредити більш ніж на 90% покриті резервами.

Частка «поганих кредитів» в неплатоспроможних банках за підсумками восьми місяців 2020 року склала 15,95%.

Читайте також: Огляд депозитних ставок в Україні у вереcні 2020 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що левова частка «поганих кредитів» припадає на держбанки, які скорочують NPL за допомогою механізму фінансової реструктуризації або за допомогою продажу через голландські аукціони.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)