Тягар непрацюючих кредитів: Укрексімбанку потрібна докапіталізація на суму $1 млрд

NPL Укрексімбанку на сьогоднішній день перевищують 70 млрд гривень.

Проблемні кредити змушують Укрексімбанк уже в 2020 році звернутися до уряду по докапіталізацію на суму близько $1 млрд. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на заяву голови правління банку Євгена Мецгера, опубліковану у виданні «Український капітал».

За словами Євгена Мецгера, серед проблемних позичальників фінустанови (а NPL Укрексімбанку на сьогодні перевищують 70 млрд гривень) – «мало не весь бомонд» України.

Безліч кредитних кейсів на сьогоднішній день – в стані реструктуризації. Посилює проблеми фінустанови і ситуація, пов’язана з пандемією COVID-19.

За словами голови правління Укрексімбанку, вищеназвані фактори плюс кілька криз, які пережив банк, свого часу дали «певний виток проблемності».

Євген Мецгер зазначає, що банк планує звернутися по докапіталізацію до уряду після обговорення ситуації, що склалася, з Наглядовою радою. На його думку, отримавши можливість розвиватися, Укрексімбанк зможе, в свою чергу, підтримати не тільки своїх клієнтів, але й ключові сектори економіки країни.

Докапіталізація, за словами Мецгера, – питання цього року.

Читайте також: Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Євген Мецгер виграв конкурс на посаду нового глави правління «Укрексімбанку» 10 лютого, отримавши 5 голосів «за» і 1 «проти». Двоє х тих, хто голосував, утрималися.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)