Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Укрпошта»: Більше третини населення України досі без банківських рахунків
Підвищення рівня фінансової інклюзії на 10% сприяє зростанню ВВП країни в середньому на 0,3%, а для України це більше 9 млрд гривень, зазначають в «Укрпошті».
Серед країн ОЕСР Україна посідає 68 місце в індексі фінансової грамотності населення, тому єдиний вихід – це повноцінно використовувати потенціал АТ «Укрпошта» для залучення в фінансову систему всіх жителів країни. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів керівник проектів і програм департаменту фінансового бізнесу АТ «Укрпошта» Руслан Пляшечник.
За словами нашого співрозмовника, близько 15 мільйонів українців не мають банківських рахунків, тому «Укрпошта» і вирішила запропонувати своїм клієнтам більше фінансових послуг.
«В Україні складна ситуація з фінансової інклюзії. Найгірша картина з людьми старше 60 років: згідно з даними GPFI, 54% з них не охоплені базовими банківськими послугами. В цілому по Україні ситуація теж не безхмарна. Рахунки відсутні у 37% населення всієї країни. За цими показниками ми перебуваємо на одному рівні з Угандою і Уругваєм», – констатує експерт.
Руслан Пляшечник зазначає, що подібна ситуація з рахунками має кілька причин.
«По-перше, за останні пару років істотно скоротилася кількість банківських відділень по всій Україні – на 34%. Банки це пояснюють оптимізацією витрат на збиткові відділення. По-друге, в більш ніж 27 тисячах населених пунктів з кількістю жителів менше 2000 чоловік банківських відділень ніколи і не було. У таких селах і селищах банкам просто невигідно відкривати відділення і надавати фінансові послуги. Це означає, що 15 млн людей не можуть скористатися навіть елементарними банківськими інструментами», – пояснює керівник проектів і програм департаменту фінансового бізнесу АТ «Укрпошта».
На думку співрозмовника Banker.ua, ситуацію виправити допоможе повноцінне використання потенціалу АТ «Укрпошта».
«За даними міжнародного дослідження Lund University Research, підвищення рівня фінансової інклюзії на 10% сприяє зростанню ВВП країни в середньому на 0,3%. Для України це більше 9 млрд гривень. Реалізувати це можна, надаючи додаткові фінансові послуги в «Укрпошті», тому що наші відділення представлені як у великих містах, так і в найменших населених пунктах з декількома сотнями жителів», – зазначає Пляшечник, додаючи, що кількість відділень «Укрпошти» на 40% перевищує покриття всіх банківських установ країни.
За його словами, від створення поштового банку виграють всі: і населення, і держава, і банківська система, і «Укрпошта».
«Населення отримає доступ до фінансової системи країни, а значить, зможе розраховуватися безготівково, відкривати поточні та депозитні рахунки. Причому третина українців відкриють для себе такі можливості вперше. Це забезпечить можливість зберігати заощадження не готівковими коштами (тобто «під матрацом»), а на власних рахунках, отримуючи додатковий дохід у вигляді відсотків по депозитах. Більше не буде необхідності їхати до найближчого районного центру для зняття готівки у відділеннях банків/банкоматах для оплати комунальних послуг та оплати товарів. Крім того, клієнти отримають знижки на товари і послуги з асортименту «Укрпошти» при оплаті картами », – зазначає Руслан Пляшечник.
Читайте також: Курс на зниження: чи подешевшають кредити слідом за обліковою ставкою НБУ (опитування банків)
Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше Верховна Рада проголосувала за надання «Укрпошті» можливості надавати банківські послуги: прийняття законопроекту №2788-д підтримали 232 народних обранці.
Коментарі (0)