Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Умови МВФ виконано: Рада прийняла земельний і «антиколомойский» закони
Закон про ринок землі вступить в силу з 1 липня 2021 року, а екс-власники націоналізованих банків більше не зможуть розраховувати на повернення фінустанов.
Парламент прийняв закон про ринок землі і проголосував у першому читанні за «антиколомойский» законопроект, відкривши таким чином Україні шлях до підписання нової програми співпраці з МВФ, передає Banker.ua.
Так, 259 народних депутатів дали «зелене світло» прийняття закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель с/г призначення», який вступить в силу з 1 липня 2021 року. Раніше запуск ринку планувався з 1 жовтня 2020 року.
Закон говорить, що до 1 січня 2024 року власниками земельних ділянок с/г призначення площею до 100 га зможуть стати лише громадяни України. Після зазначеного вище періоду максимальний ліміт на покупку землі виросте до 10 тисяч га. При цьому юрособам до 2024 року про землю с/г призначення лишається тільки мріяти. Виняток становлять тільки банки – і то, йдеться про закладені по кредитах земельні ділянки, які, в той же час, потрібно буде продати протягом двох років. Інакше – визнання угоди недійсною і подальша конфіскація.
Продаж с/г ділянок державної та комунальної власності законом заборонено.
Закон про ринок землі також говорить, що до 1 січня 2030 року вартість землі с/г призначення не може встановлюватися нижче її нормативної грошової оцінки.
Що ж стосується іноземців, осіб без громадянства та юридичних осіб-нерезидентів, то їм шлях на ринок української землі строго закритий. Громадяни інших держав, які бажають придбати ділянку в Україні, зможуть зробити це лише через зареєстровані в нашій країні компанії. Знову ж таки, за умови схвалення цього на референдумі.
У той же час, юрособи з іноземними власниками можуть одразу забути про можливість купівлі землі с/г призначення, якщо ділянка розташована ближче 50 км від державного кордону. Заборона поширюється також і на юрособи, бенефіціарами яких є громадяни держави-агресора, терористи та особи з «списку санкцій».
Закрито ринок землі також і для компаній, власники яких зареєстровані в офшорних зонах або в країнах, замішаних у відмиванні брудних грошей.
Читайте також: Всі говорять про форс-мажор: це значить, можна не платити за рахунками (спойлер: не зовсім)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що законопроект №3260, який називають «антиколомойским», був зареєстрований в парламенті 24 березня. Його прийняття було однією з умов продовження співпраці з МВФ.
Коментарі (0)