Уряд передав на приватизацію 961 об’єкт за пів року

На сьогоднішньому засіданні уряд передав Фонду державного майна 100% акцій чотирьох великих державних підприємств. В їх числі АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», ДП «Артемсіль», ДАК «Хліб України», завод «Більшовик» (АТ «Перший київський машинобудівний завод»), інформує Banker.ua з посиланням на Facebook прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

«Монополія «Артемсіль» не просто штучна – підприємство маніпулювало ціною на сіль в Україні. За це отримало штраф у 3,14 млн грн від Антимонопольного комітету. Керівництво держпідприємства є фігурантами справ про хабарі у 800 тис. грн. Ми ставимо крапку в цій історії — «Артемсіль» буде приватизована на чесному та прозорому аукціоні», – прокоментував рішення голова уряду Олексій Гончарук.

За його словами, ДПЗКУ – велика державна корпорація, яка входить в десятку найбільших експортерів зерна в Україні, а також найбільший виробник борошна в країні. 227 вагових комплексів і 47 елеваторів – стратегічні з точки зору логістики активів і потребують оновлення та інвестицій.

«Це найбільша корпорація – експортер зерна в Україні та найбільший в країні виробник борошна. На папері чомусь збиткова та неефективна», – наголосив Гончарук.

Він також зазначив, що приватизація допоможе ДПЗКУ модернізувати свої потужності, створити нові робочі місця та сплачувати більше податків до державного бюджету.
В уряді зазначають, що на держпідприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора.

Гончарук також нагадав, що уряд передав рекордний 431 державний об’єкт Фонду держмайна для проведення подальшої приватизації.

«За 6 місяців своєї роботи ми передали 961 об’єкт на приватизацію. Для порівняння з 2008 по 2018 рік передано всього 93 об’єкти. Підприємства, які роками генерували проблеми та збитки, отримають нового ефективного власника, нові робочі місця», – заявив він.

Нагадаємо, капітальні інвестиції в Україні в 2019 році збільшилися на 15,5%, тоді як у 2018 році їх зростання становило 16,4%, а ще роком раніше – 22,1%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)