Уряд вживає заходи для посилення фінансової спроможності України – Сергій Марченко

Попри це міжнародна підтримка продовжує бути життєво важливою.

Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив онлайн на зустрічі фінансового блоку G7. Серед ключових тем до обговорення — стан фінансової системи України, бюджетні потреби на 2025 рік, ​​запуск механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України, передає Banker.ua з посиланням пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Міністр фінансів відзначив зусилля країн G7, ЄС та міжнародних фінансових організацій, які мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової стабільності в Україні з початком повномасштабної війни. Загалом зовнішнє фінансування за цей період складає 89,6 млрд доларів США.

У 2024 році до держбюджету вже надійшло 16 млрд доларів США міжнародної підтримки. Партнери запевнили у спрямуванні необхідного обсягу зовнішньої допомоги у повному обсязі, тобто загалом 38 млрд доларів США у 2024 році.

Сергій Марченко розповів про ефективні кроки Уряду, які дозволяють зміцнювати фінансову спроможність в умовах війни. За перше півріччя 2024 року податкові та митні доходи держбюджету збільшились на 55% у порівнянні з тим самим періодом у 2023 році.

“Мінфін продовжує вживати заходи для нарощення внутрішнього потенціалу. Нещодавно Уряд запропонував Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, які дозволять профінансувати додаткові військові видатки. У 2024 році необхідно мобілізувати додаткові 500,3 млрд грн для забезпечення критично важливих потреб”, – зазначив Міністр фінансів України.

Водночас було зазначено, що міжнародна допомога продовжує бути важливим елементом для збереження фінансової стійкості в умовах війни.

У цьому контексті, Сергій Марченко закликав країни G7 прискорити технічне розв’язання питання щодо спрямування Україні близько 50 млрд доларів США кредитів ERA. Це – кошти, які будуть обслуговуватися та погашатись за рахунок майбутніх прибутків від заморожених суверенних російських активів.

Читайте також: Поділитися грошима без комісій: добірка карт з безкоштовними переказами власних коштів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у банки-банкрути за пів року надійшло понад 2 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)