Усі системні банки запустять миттєві перекази у першому півріччі 2025 року

СЕП вже користуються 19 банків із 61 на ринку, з яких 8 є системно важливими.

Національний банк України прогнозує, що всі системно важливі банки впровадять функцію миттєвих переказів у рамках Системи електронних платежів (СЕП) 4.1 вже у першому півріччі 2025 року, передає Banker.ua з посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”.

Головний Telegram-канал банкірів

“Частина банків вже зі свого боку реалізувала такий функціонал, і зараз 75% всіх миттєвих платежів обробляються до 2 секунд, а до 3 секунд — 88%”, – сказав агентству заступник голови НБУ Олексій Шабан в подкасті “Що з економікою?”

За його словами, якщо в грудні 2024 року пройшло 11,5 тисяч миттєвих платежів, то вже за два перші місяці 2025 року – 55,2 тис. платежів на суму 543 млн грн. Крім цього, динаміка з підключення банків влаштовує регулятора, і він сподівається, що в першому півріччі 2025 року всі системно важливі банки реалізують цю можливість.

Заступник голови НБУ зазначив, що нове оновлення СЕП орієнтувалось саме на миттєві перекази й була поставлена умова, що платіж, який відправляє користувач одного банку в інший за реквізитами IBAN, має проходити до 10 секунд. За добу в СЕП в середньому проходить 1,3 млн платежів на суму близько 658 млрд грн, хоча вона здатна виконувати в 10 разів більше платежів.

Шабан також навів дані щодо структури платежів за минулий рік: за кількістю найбільшу частку становлять операції до 1 тис. грн — 40%, платежі від 1 тис. до 100 тис. грн охоплюють 55%, а транзакції понад 100 тис. грн складають 5%.

Однак, за його словами, за сумою ситуація інша: платежі до 1 тис. грн дають лише 1% від загальної суми, операції від 1 тис. до 100 тис. грн — 1,4%, тоді як транзакції понад 100 тис. грн формують 98,5% загальної суми платежів.

Читайте також: Платежі без кордонів, посилення кібербезпеки, інноваційні партнерства: ТОП-7 трендів у сфері платежів до 2030 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що змінять правила організації статистичної звітності для НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)