В Нацбанку розповіли про стан економіки

Нацбанк

Попри війну та гірші цьогорічні врожаї, економіка України надалі відновлюється.

Російські атаки на енергетику влітку дещо сповільнили економічне зростання, але не змогли його зупинити, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що завдяки швидким ремонтам, імпорту електроенергії з інших країн і розвитку власної генерації Україні вдалося уникнути найгірших сценаріїв. Держава, бізнес і населення швидко адаптуються до нових викликів, і це сильно допомагає триматися економіці на плаву.

Важливою опорою для економіки залишається й міжнародна підтримка. Очікується, що у 2024 році міжнародні партнери нададуть Україні більше 41 млрд дол. США. Завдяки цим коштам уряд фінансує соціальні видатки (пенсії, зарплати освітянам, медикам, різні види допомог тощо) та проєкти відновлення. Це, зі свого боку, підтримує попит населення на товари й послуги та спонукає бізнес вкладати кошти у свої проєкти.

НБУ очікує що цього року економіка зросте на 4%. У наступних роках економічне зростання може бути навіть трішки більшим. Цьому й надалі сприятимуть значні витрати бюджету на соціальні програми, проєкти відбудови та, звісно, обороноздатність, зокрема й розвиток оборонної промисловості. До того ж очікується пожвавлення світової економіки, а це збільшить попит інших країн на українські товари. Подальшому відновленню має посприяти й активна євроінтеграція України.

Звісно, розвиток ситуації сильно залежить від того, яку підтримку надаватимуть міжнародні партнери. НБУ очікує, що ця підтримка зберігатиметься. Зокрема, наступного року прогнозується отримання фінансової допомоги на понад 38 млрд дол. США.  Україна почне отримувати, зокрема, й кошти від «знерухомлених» активів росії в західних країнах. За оцінками НБУ, цих коштів має вистачити для нагальних потреб держави.

Читайте також: Banker Awards 2024: «Арсенал Страхування» – надійний партнер у страхуванні авто

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що оновлять розрахунки пруденційних нормативів об’єднаних кредитних спілок.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)