Вихід з депресії: в НБУ назвали головних бізнес-оптимістів червня

Представники всіх секторів економіки ставлять на подорожчання своєї продукції й послуг на тлі зростання цін постачальників і підвищення вартості сировини.

У червні індекс очікувань ділової активності, який щомісяця розраховується Нацбанком, досяг максимуму з осені 2019 року, передає Banker.ua.

Минулого місяця індекс очікувань ділової активності зріс до 51.6 з травневих 50.5. За даними НБУ, поточний показник – найвищий з жовтня 2019 року.

Так, зазначають в Нацбанку, українські підприємці значно поліпшили оцінки економічного стану своїх підприємств і високо оцінили перспективи розвитку бізнесу на тлі карантину.

Найбільш оптимістично під час опитування висловлювалися промисловці, представники сфери послуг і підприємств будівництва.

Зокрема, підприємці, задіяні в сфері промисловості, поліпшили очікування щодо обсягу виробленої продукції і роблять ставку на збільшення обсягів нових замовлень. Тут секторний індекс зріс з 50.8 до 52.5 з 50.8.

Головний Telegram-канал банкірів

Будівельники також розраховують на збільшення обсягів будівництва, зростання числа нових замовлень і розширення штату працівників. Секторний індекс в червні піднявся з 49,4 до 58,1.

Представники сфери послуг налаштовані оптимістично в частині зростання числа замовлень в процесі виконання і обсягів послуг, що надаються. Секторний індекс минулого місяця зріс з 50,7 до 52,3.

У той же час, сфера торгівлі за підсумками червневого опитування налаштована на зниження торгової маржі і не очікує на зростання чисельності працівників. Представники галузі продемонстрували песимістичний настрой відносно товарообігу і обсягів закупівлі товарів для продажу. Секторний індекс в червні скоротився з 49.9 до 48.2.

Читайте також: У відкриті двері: де розміщуються офіси українських банків і компаній

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Верховна Рада схвалила закон про платіжні послуги, прийняття якого дозволить адаптувати законодавство України до європейських реалій і сформувати правову основу для «євроінтеграції» платіжного ринку країни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)