В НБУ оцінили стан банківського сектору і розповіли про долю кредитних/депозитних ставок

На тлі кризи в Україні «забуксував» ринок споживчого кредитування, в той час як іпотека і програми для МСБ на підйомі, зазначають в НБУ.

В умовах пандемії COVID-19 банківський сектор України продемонстрував стійкість і продовжує сприяти відновленню економіки країни, зазначає регулятор в грудневому Звіті про фінансову стабільність, передає Banker.ua.

Як наголошується в свіжому Звіті НБУ, поточна криза не стала причиною суттєвого погіршення якості корпоративних портфелів українських банків, а стійкості позичальників сприяли консервативні стандарти кредитування.

На тлі помітного зниження вартості позик в Україні прискорилося відновлення кредитування: починаючи з липня, в країні спостерігається зростання іпотеки, а з вересня – активізація кредитування малого бізнесу.

У той же час, в Нацбанку повідомляють про суттєве зниження попиту і пропозиції на ринку споживчого кредитування, а також про значний приріст обсягів прострочення в II кварталі. У даній ситуації регулятор прийняв рішення підняти ваги ризику для незабезпечених кредитів до 150% протягом наступного року.

Що ж стосується ставок за кредитами, то, згідно з прогнозом фахівців НБУ, в умовах макроекономічної стабільності тенденція до зниження простежуватиметься і в подальшому. У той же час, простір для зниження депозитних ставок на сьогоднішній день є обмеженим.

Згідно з даними Звіту, сьогодні українські банки достатньо капіталізовані, але фінустановам слід готуватися до нововведень в частині вимог до капіталу.

Читайте також: Що буде зі споживчим кредитуванням в 2021 році: думки експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави НБУ Кирила Шевченка, Нацбанк працює над відновленням кредитування в Україні, змінюючи підходи до оцінювання кредитних ризиків інвестпроектів, розширюючи можливості для кредитування органів місцевого самоврядування та впроваджуючи низку змін на іпотечному ринку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)