В очікуванні кредиту від МВФ: фінальна версія «антиколомойського» законопроекту вже в Раді

У народі законопроект №3260 називають «антиколомойским», а його прийняття є однією з умов продовження співпраці з МВФ.

24 березня Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті законопроект №3260, що передбачає удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, передає Banker.ua.

Текст законопроекту, що дає Україні шанс підписати нову угоду з МВФ і затвердити кредитну програму на $ 5,5 млрд, вже узгоджений з Фондом.

Оновлений законопроект містить три блоки змін, які повинні бути внесені до відповідних законодавчих актів.

Йдеться про вдосконалення регулювання діяльності банків за допомогою надання НБУ необхідних інструментів впливу. Також в законопроекті згадується про встановлення особливостей судового провадження у справах, що стосуються оскарження рішень НБУ про причислення тієї чи іншої фінустанови до категорії неплатоспроможної; про відкликання ліцензії та ліквідації банку; про введення тимчасової адміністрації, удосконалення регулювання ліквідаційної процедури фінустанов, вдосконалення механізмів участі держави у виведенні банку з ринку тощо.

Законопроект №3260, який на тлі протистояння державного Приватбанку з бізнесменом Ігорем Коломойським називають «антиколомойским», передбачає повну заборону на повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам. У разі ж, якщо неправомірність рішення про націоналізацію буде доведено в суді, екс-власники можуть розраховувати на відшкодування збитку в грошовій формі.

У той же час, в оновленому проекті закону зазначається, що визнання незаконним індивідуального акту НБУ і його скасування не є підставою для відновлення попереднього стану банку. В тому числі, йдеться і про правовий статус цієї фінустанови.

Читайте також: Порятунок держбюджету: Україна домовляється про кредит на $500 мільйонів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Англійський суд підтвердив право Приватбанку виплачувати зобов’язання за євробондами, випущеним до націоналізації, не всім пред’явникам. Таким чином, підтверджено обмежений характер виплат по єврооблігаціях, які були викуплені в ході націоналізації за 1 гривню в рамках процедури bail-in.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)