Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В ОП заявили про готовність повернутись до податкової реформи «10-10-10»
Ключову умову проведення реформи ініціатори «10-10-10» вбачають у повній ліквідації усіх пільг та диференційованих ставок, підвищення низки податків.
В Офісі президента розповіли, що готові повернутись до податкової реформи «10-10-10». Ба більше, вона буде частиною перемовин України з Міжнародним валютним фондом про нову програму розширеного фінансування (EFF), передає Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes.
Як рівноважну, автори законопроєкту розглядають варіант підвищення низки податків, більш жорстку відповідальність бізнесу за ухилення від оподаткування та реформу Податкової служби.
Умови проведення податкової реформи «10-10-10»
Ключову умову проведення реформи ініціатори «10-10-10» вбачають у повній ліквідації усіх пільг та диференційованих ставок, підвищення низки податків.
Серед компенсаторів, які розглядають в ОП, — запровадження прогресивної ставки на ренту на видобуток корисних копалин (руда, газ, нафта, вугілля), вищі акцизи на пальне та алкоголь, а також податки на забруднення, зокрема металургійний пил.
- Додаткове оподаткування експорту сировини
Також ініціатори реформи не виключають запровадження додаткового оподаткування експорту сировини (наприклад, руди, зерна чи деревини), на що припадає 73% всього українського експорту.
- Відповідальність за порушення податкового законодавства для бізнесу
Зросте і відповідальність за порушення податкового законодавства для бізнесу, зазначає співрозмовник в ОП на правах анонімності. Відтак Податкова служба отримає доступ до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.
- Податок на додану вартість (ПДВ)
Натомість підприємцям гарантуватимуть вчасне відшкодування ПДВ та відсутність проблем із податковою.
«Податок на додану вартість буде розподілятися на дві частини: одна буде йти до спецфонду, з якого буде відшкодовуватися ПДВ, а інша до бюджету»,— розповідає нардеп Марʼян Заблоцький, який бере участь у розробці проєкту.
Концепція «10—10—10» передбачає зниження ставок податку на доходи фізосіб, на прибуток підприємств та податку на додану вартість — до 10%. Також повне скасування єдиного соціального внеску (ЄСВ) та підняття ставки військового збору вдвічі з 1,5% до 3%.
Читайте також: IFC виділила $2 млрд на підтримку інвестицій в Україні
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними голови фінансового комітету ВРУ Данила Гетьманцева, запроваджені навесні пільги, які дозволили найбільшим українським компаніям перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2% від обороту, ймовірно, збережуть до 1 липня 2023 року.
Коментарі (0)