В Україні 37% населення не мають банківських рахунків

В Україні 37% населення не має банківських рахунків, тоді як в країнах Європи показник наявності банківських рахунків у населення наближається до 100%. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дані національної онлайн-платформи для підприємців «Дія.Бізнес».

«Рівень фінансової інклюзії в країні – 63%, тобто 37% дорослого населення не має банківського рахунку. Те, що робить Міністерство цифровий трансформації, це дії, спрямовані, щоб показати людям, що це не страшно і зручно», – заявила генеральний директор компанії Mastercard в Україні Інга Андрєєва.

За її даними, в Скандинавських країнах рівень фінансової інклюзії становить 100%, у Великобританії – 98%. Разом з тим, за її словами, Україна зараз знаходиться на рівні європейських і світових трендів.

Андрєєва зазначила, що зростання фінансової інклюзії в країні на 10% призведе до зростання ВВП на 0,3%, що дасть додатково 10,6 млрд грн до бюджету України.

За даними Нацбанку, обсяг безготівкових операцій за 2019 рік становив майже 1,8 трлн грн, що склало 50,3% від усіх операцій з платіжними картами.

Нагадаємо, в готівковому обігу України станом на 1 січня 2020 року перебувало готівки на загальну суму 425 млрд грн, в тому числі монет – 2,6 млрд грн (13,4 млрд штук) і банкнот – 422,3 млрд грн (2, 9 млрд штук).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)