Вартість Brent різко пішла вгору і оновила максимум: дані торгів

Через нову хвилю COVID-19 аналітики ОПЕК погіршили прогноз щодо попиту на нафту в 2020-2021 роках.

Вдень 11 листопада ціни на нафту рвонули вгору, оновлюючи максимуми: вартість бареля Brent вперше з 2 вересня піднялася вище $45, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, в середу січневі ф’ючерси на Brent подорожчали на 3,37%. Вартість північноморської нафтової суміші досягла $45,05 за барель. У той же час, ціна грудневих ф’ючерсів на WTI встигла піднятися до $42,81: барель техаської нафти подорожчав під час торгів на 3,51%.

Зростання цін на нафту в середу викликане як надіями ринку на відновлення економіки на тлі успішних випробувань вакцини проти COVID-19, так і вражаючою статистикою API, згідно з якою запаси нафти в Штатах минулого тижня скоротилися на 5,15 млн барелів.

У той же час, експерти ОПЕК погіршили прогноз щодо попиту на нафту в 2020-2021 роках на 0,3 млн б/д. Згідно з очікуваннями аналітиків, в поточному році попит впаде на 9,8 млн б/д, а в наступному – зросте на 6,2 млн б/д.

В цілому, зазначають в ОПЕК, попит на сировину в світі очікується на рівні трохи більше 90 млн б/д.

Прогноз було змінено на тлі зростання кількості хворих на COVID-19 в США та країнах ЄС.

Читайте також: На ринку України з’явилися компанії-оболонки. Що це таке і як з ними боротися?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів FGE, попит на нафту в Європі незабаром знизиться до 12,5 млн б/д.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)