Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Верховний Суд дозволив боржникам не платити російським кредиторам
Господарські суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку про залишення поданої заяви без розгляду.
Створена та зареєстрована за законодавством рф заява про визнання грошових вимог до боржника, що була заявлена в межах справи про банкрутство української юридичної особи, не підлягає задоволенню, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення PRAVO.UA.
У справі про банкрутство акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Смілянський електромеханічний завод» кредитор, подав заяву з грошовими вимогами до боржника. Суди визначили, що місце реєстрації цього кредитора – місто москва в російській федерації.
Тому господарські суди дійшли висновку, що залишать подану заяву без розгляду.
До того ж суди вказали, що вимоги кредитора – юридичної особи з рф, не можуть бути виконані та визнані з огляду на наявність мораторію (заборони) на їх виконання, встановленого постановою Кабміну «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» від 3 березня 2022 року № 187.
Касаційний господарський суд у складі ВС не погодився з такими висновками, але вказав на необхідність відмовити в задоволенні заяви про визнання грошових вимог.
У відповідь, Верховний Суд аргументував свій висновок таким чином:
- Дія мораторію передбачає заборону на вчинення конкретно визначеного переліку дій між учасниками правовідносин, встановлює певний правовий режим для цих правовідносин і впливає на перебіг грошових та інших зобов’язань.
- З моменту запровадження зазначеного мораторію суб’єктивне право кредиторів (стягувачів), перелік яких наведено в постанові КМУ № 187, зазнає обмежень у можливості реалізувати ними право вимоги до зобов’язаної сторони, зокрема шляхом звернення за судовим захистом.
- Мораторій хоча і не припиняє суб’єктивного права, однак протягом дії мораторію таке право не може реалізуватися шляхом виконання.
Читайте також: Креативна економіка чи найдавніша банківська система: що впливає на розвиток Великобританії?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що російський Райффайзен Банк запроваджує комісію за доларові зарахування.
Коментарі (0)