Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Верховний суд дозволив компанії Коломойського не погашати частину боргу перед НБУ
Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Національного банку на рішення судів попередніх інстанцій про відмову в зверненні стягнення на предмет іпотеки, пов’язаної з екс-власником ПриватБанку Ігорем Коломойським компанії ТОВ “Гаджібей”. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.
Зазначена компанія в жовтні 2014 року надала Національному банку в заставу дві земельні ділянки в Одеській області в якості забезпечення за кредитом рефінансування, який надавався ПриватБанку до націоналізації. Оскільки дане товариство не виконало взятих на себе зобов’язань майнового поручителя ПриватБанку, Національний банк з метою погашення заборгованості через звернення стягнення на заставне майно подав позов до Господарського суду Одеської області.
При подачі позову Національний банк керувався нормами, зокрема Закону України “Про Національний банк України”, тобто був наділений правом як списувати кошти з рахунків банків-боржників, так і звертати стягнення на заставлене майно з фінансових і майнових поручителів. Таке право є кращим і безумовним щодо задоволення кредиторських вимог Національного банку за наданими кредитами рефінансування, за якими настав термін погашення.
“Ми не згодні з рішенням Верховного Суду і переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники ПриватБанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань”, – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.
Відзначимо, що за даними НБУ, заборгованість ПриватБанку по кредитах рефінансування становить близько 7,6 млрд грн. Для погашення заборгованості ПриватБанку в 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів. За цими позовами суди вже прийняли 24 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмет іпотеки на загальну суму 1,36 млрд грн.
Коментарі (0)