Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Відмовитися від кредитів МВФ легко: економіст назвав спосіб
Якщо буде створено умови для розвитку промислового потенціалу України, то спектр галузей для інвестування може суттєво розширитися, зазначає аналітик.
Замість того, щоб залучати кредити за всяку ціну, Україні слід переорієнтуватися на роботу з інвесторами. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів економічний експерт Віктор Скаршевський.
За словами співрозмовника Banker.ua, Україні слід відмовлятися не від кредитів як таких, а від умов, під які вони видаються.
«Наприклад, в меморандумах з МВФ прописано, що Україна зобов’язується: не запускати експортно-кредитне агентство, не знижувати податки, не вводити податок на виведений капітал, не запускати індустріальні парки (оскільки це може призвести до збільшення видаткової частини держбюджету), не надавати податкові преференції українському бізнесу і так далі і тому подібне. Іншими словами, для отримання кредитів від МВФ Україна зобов’язується відмовитися від тих інструментів економічного розвитку, які застосовують всі розвинені країни», – пояснює експерт.
За його словами, для того, щоб відмовитися від кредитів МВФ, Україні потрібно просто перестати їх просити.
«Необхідно переорієнтувати державне мислення з залучення кредитів за всяку ціну, навіть іноді жертвуючи економічним суверенітетом, на залучення інвестицій, створюючи для цього відповідні умови», – говорить співрозмовник видання.
Що ж стосується потенційно цікавих для інвесторів галузей, то Віктор Скаршевський виділяє ті, які мають великий експортний потенціал: перш за все, йдеться про аграрний сектор.
«Якщо будуть створені умови розвитку промислового потенціалу, наприклад, за допомогою індустріальних парків, впровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, будуть впроваджені держпрограми (наприклад, з вагонобудування), іншими словами, якщо буде проводитися проактивна інноваційно-промислова політика, то спектр галузей для інвестування може суттєво розширитися», – додає аналітик.
Читайте також: Срібло як інвестиція: плюси і мінуси
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом економіста Олександра Охріменка, падіння ВВП України за підсумками 2020 року, швидше за все, складе 10%.
Коментарі (0)