В «Ощадбанку» назвали ключову умову відновлення іпотечного кредитування в Україні

Сьогодні банкам не вистачає якісних позичальників: навіть зі ставками на рівні 12-13% в гривні попит на кредити «залишає бажати кращого», зазначають в «Ощадбанку».

Ключовим фактором розвитку іпотечного кредитування в Україні є зростання середнього класу і збільшення реальних доходів громадян. Таку заяву під час круглого столу, організованого FinClub, зробив заступник керівника «Ощадбанку» Антон Тютюн, передає Banker.ua.

За словами Антона Тютюна, зниження ставок не є ключовим фактором зростання іпотеки в Україні: навіть за умови нульової відсоткової ставки клієнту потрібно сплачувати тіло кредиту, що при поточному середньому рівні доходів громадян є неможливим.

«У всіх країнах іпотекою користується середній клас, і у нас основним драйвером розвитку іпотеки буде зростання реальних доходів населення», – зазначає заступник керівника «Ощадбанку».

Антон Тютюн звертає увагу на те, що сьогодні банкам не вистачає якісних позичальників, і навіть зі ставками на рівні 12-13% в гривні попит на кредити «залишає бажати кращого».

«У докризові роки іпотека в доларах під 12% літала як гарячі пиріжки», – зазначає банкір.

За словами Антона Тютюна, як правило, клієнти, які оформляють кредити на купівлю житла в «Ощадбанку», – це жителі великих міст, які отримують зарплату на рівні 25-30 000 гривень на місяць і мають додаткові джерела доходу. Середній вік позичальника – близько 40 років.

40-50% кредитів на купівлю житла беруть кияни, решта позичальників – жителі міст-мільйонників.

«В інших обласних центрах, я вже не кажу про райони, дуже мало угод навіть на вторинному ринку», – додає Антон Тютюн.

Читайте також: «Україна була, є і буде досить технологічною у фінтеху», – Ганна Тігіпко, засновниця izibank

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними НБУ, в січні 2021 року обсяг видачі нових іпотечних кредитів в Україні (до грудня 2020-го) знизився на 37%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)