Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банкіри попередили про другу хвилю відтоку депозитів фізосіб
Банки повинні готуватися до кризи ліквідності, яка може статися будь-якої миті, зазначають експерти.
Друга хвиля відтоку коштів клієнтів із депозитних рахунків може статися вже восени-взимку 2022-го. Такий прогноз у коментарі FinClub озвучили представники українських банків, повідомляє Banker.ua.
Банкіри готуються до другої хвилі відтоку депозитів: якщо перша хвиля відтоку коштів фізосіб з рахунків відбулася у лютому – березні, то друга може «захлеснути» вже найближчими місяцями.
За словами заступника голови правління ПУМБ Себастіана Рубая, наступна хвиля відтоку пасивів фізосіб може спостерігатися, коли клієнти почнуть використовувати кошти, які з початку повномасштабного вторгнення не було можливості витрачати, як до 24 лютого.
Експерт вважає, що банки у будь-якому випадку зіткнуться з відпливом: сподіватися на зворотне – це шлях у нікуди. Крім того, попереджає Себастіан Рубай, попереду на українців чекає дуже важка зима.
За словами заступника голови правління банку Глобус Олени Дмитрієвої, фінустанови мають готуватися до кризи ліквідності, яка може статися будь-якої миті, оскільки військові дії продовжуються.
«Ми понад 50% коштів тримаємо у високоліквідних активах і, таким чином, підготовлені до ризику ліквідності», – ділиться досвідом представник банку Глобус.
Голова правління Акордбанку Олексій Руднєв також зазначає, що банки усвідомлюють ризики, пов’язані з кризою ліквідності, і вже підготувалися до нього.
«Ми всі надто ліквідні. У всіх велика питома вага високоліквідних коштів в активах – у когось 70%, у когось 86%. Ми повинні тримати велику кількість ліквідності про всяк випадок. Система готова навіть до додаткових викликів», – зазначає Олексій Руднєв.
Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що найбільш прибутковим за підсумками першого півріччя 2022 став державний ПриватБанк.
Коментарі (0)