У Нацбанку пояснили відтік коштів українців з рахунків в банках 

Відтік коштів з гривневих рахунків українців в банках у липні на 1,2% був викликаний декількома чинниками.

Короткочасне зниження в липні обсягу гривневих коштів населення на рахунках у банках на початку серпня змінилося приростом коштів у банках та не вплинуло на фінансову стабільність і ліквідність банківської системи, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що обсяги залишків гривневих коштів фізичних осіб за перший тиждень серпня не лише повністю відновилися після зниження за липень на 1,2%, а й додатково збільшилися.

Станом на 9 серпня ці залишки перевищують:

  • на 0,7% (5,1 млрд грн) – показник на початок липня;
  • на 7% (50 млрд грн) – показник на початок року,
  • на 80,9% (340,1 млрд грн) – показник на початок повномасштабного вторгнення.

В НБУ додають, що певна волатильність характерна для коштів населення в банках. Фахівці НБУ проаналізували фактори ситуативного скорочення залишків коштів у липні. Серед них:

  • сезонний чинник, адже населення схильне витрачати більше коштів влітку з огляду на сезон відпусток. Так, скорочення коштів на рахунках громадян у липні-серпні спостерігалося й у «довоєнні» 2020-2021 роки;
  • перебої з електроенергією змусили населення активніше купувати джерела  альтернативного енергопостачання (генератори, зарядні станції, сонячні панелі), що також вимагало значних додаткових ресурсів;
  • деяке посилення попиту на іноземну валюту з огляду на ситуативне послаблення курсу гривні. Водночас про «втечу» коштів з банків не йдеться, адже обсяги валютних заощаджень населення в банках за липень зросли на 0,1%;
  • активніше інвестування коштів населенням у високодохідні ОВДП у гривні та іноземній валюті: в липні українці збільшили вкладення в державні цінні папери на 5,2 млрд грн, або на 9%.

Гривневі кошти клієнтів у банках, включно з коштами бізнесу, за липень зросли на 0,3%, а обсяги ліквідності банківської системи залишаються на рекордно високому рівні.

Коефіцієнт ліквідності банків LCR в усіх валютах стабільно перевищує мінімальні вимоги – його значення на початок серпня становило 342% за мінімально необхідного значення 100%.

Читайте також: Фінансове планування під час війни: як українським підприємцям ефективніше керувати бізнесом

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що заходи впливу застосовано до 18 небанківських фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)