Війна залишається ключовим ризиком для інфляційної динаміки

Російська агресія зумовлює ризики подальшого зниження економічного потенціалу, зокрема через втрати людей, територій і виробництв.

Швидкість повернення економіки до нормальних умов функціонування залежатиме від характеру й тривалості бойових дій, передає Banker.ua з посиланням на оновлений макропрогноз НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Основні ризики, спричинені російською агресією, залишаються незмінними:

  • виникнення додаткових бюджетних потреб, передусім для підтримання обороноздатності;
  • можливе додаткове підвищення податків, що, залежно від параметрів, може посилювати ціновий тиск;
  • подальше пошкодження інфраструктури, передусім енергетичної, що обмежуватиме економічну активність і тиснутиме на ціни з боку пропозиції;
  • поглиблення негативних міграційних тенденцій та подальше розширення дефіциту робочої сили на внутрішньому ринку праці.

Зберігаються також ризики зниження ритмічності міжнародної допомоги та менш сприятливих, ніж очікується зараз, зовнішньоекономічних тенденцій, зокрема через більшу геополітичну поляризацію країн і відповідну фрагментацію світової торгівлі.

Однак можуть реалізовуватися й позитивні сценарії, пов’язані передусім із посиленням фінансової підтримки партнерів (зокрема за рахунок використання основної суми знерухомлених російських активів для компенсації втрат України) та зусиль міжнародної спільноти із забезпечення справедливого й тривалого миру для України. Крім того, можливим є подальше пришвидшення євроінтеграційних процесів та відбудови інфраструктури, у тому числі енергетичної.

Читайте також: Час змін: курс на ESG та таксономію сталого фінансування

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що семи небанківським фінустановам змінено обсяг ліцензій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)