Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Мінфін розповів про витрачання $4,7 млрд за проєктом PEACE
Метою проєкту PEACE in Ukraine є часткова компенсація видатків державного бюджету.
На відшкодування пріоритетних видатків українського бюджету в I кварталі 2023 року, міжнародні партнери виділили $4,3 млрд в рамках проєкту PEACE. Гранти від США складають 93% від цих коштів, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.
Окрім цього, Україна ще отримала $15 млн грантової допомоги від Фінляндії та кредит у розмірі $272 млн (252,3 млн євро) від Світового банку.
Головна мета проєкту PEACE in Ukraine – це часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки й оборони.
Зазначається, що в I кварталі 2023 року здійснено 171,9 млрд грн ($4,7 млрд) видатків з державного бюджету, що підлягають відшкодуванню міжнародними партнерами України у рамках проєкту PEACE, зокрема:
- 105,7 млрд грн (61,5%) – видатки соціальної сфери, що включають допомогу 2 млн внутрішньопереміщеним особам (18,6 млрд грн), житлові субсидії (9,6 млрд грн) для 1,9 млн людей;
- 25,8 млрд грн (15%) – видатки сфери охорони здоров’я на оплату праці понад пів мільйона медичних працівників;
- 25 млрд грн (14,5%) – видатки сфери освіти, що включають оплату праці пів мільйона вчителів середніх шкіл і 135 тис. працівників закладів вищої освіти;
- 8 млрд грн (4,7%) – зарплати 57 тис. рятувальників ДСНС.
Мінфін, як відповідальний за реалізацію проєкту PEACE in Ukraine, спільно зі Світовим банком забезпечує прозорість залучення і використання коштів, наданих партнерами з розвитку.
Читайте також: Креативна економіка чи найдавніша банківська система: що впливає на розвиток Великобританії?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Японія надасть Україні допомогу в $7 млрд.
Коментарі (0)