Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Втрачене десятиліття: експерт розповів, що зробила з українською економікою коронакриза
За підсумками року падіння реального ВВП може скласти близько 7-8%, прогнозує аналітик.
Україна зможе вийти на рівень 2019 року в кращому разі у 2022-му, а показники 2013 року відновить лише до 2023-го. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів економічний експерт Віктор Скаршевський.
За словами співрозмовника видання, найбільшого удару поточна криза нанесла по сфері послуг. До того ж, кількість безробітних в Україні зросла на 1,5-2 млн осіб і майже в 2 рази перевищує докарантинний рівень.
«Якщо збиток вимірювати грошима, то його можна оцінити близько $10-15 млрд за 2020 рік. Адже спочатку в 2020 році прогнозувалося зростання ВВП на 3%, а за фактом буде мінус 7-8%, тобто сталася втрата близько 10% ВВП, а це еквівалентно $10-15 млрд», – пояснює аналітик.
Як зазначає Скаршевський, після глибокого падіння в II кварталі 2020 року на 11% в порівнянні з аналогічним періодом 2019-го, українська економіка почала «поступово і повільно, але відновлюватися».
«За підсумками року падіння реального ВВП може скласти близько 7-8%. Після постановки частини української економіки фактично на стоп-кран жорстким карантином, а потім його пом’якшення, природно, що економічна активність буде відновлюватися. Інфляційні процеси прискоряться з нинішніх 2,4% (річна інфляція в липні 2020 року) до 6-7%. Більш високих показників інфляція навряд чи досягне, зважаючи на низький платоспроможний попит з боку населення», – зазначає експерт.
На думку співрозмовника Banker.ua, Україна зможе вийти на рівень 2019 року в кращому разі у 2022-му, а показники 2013 року відновить лише до 2023-го.
«Я називаю цей період втраченим десятиліттям. Однак досягнення докризових рівнів буде можливо, якщо не трапиться ще однієї кризи», – попереджає Віктор Скаршевський.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Руслана Співака, який очолює корпоративний бізнес «Райффайзен банку Аваль», в середині осені курс валют в Україні сягатиме позначок 27,7-28,5 грн/$, при цьому психологічний поріг в 30 грн/$ цього року пройдено не буде.
Коментарі (0)