Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
ВВП впаде ще сильніше: Всесвітній банк опублікував «протвережуючий» прогноз
Всесвітній банк погіршив прогноз падіння світового ВВП в 2020 році одразу на 7,7 п.п.
У 2020 році світовий ВВП скоротиться на 5,2%. Такий прогноз опубліковано в червневому огляді Global Economic Prospects, складеному експертами Світового банку, передає Banker.ua з посиланням на Інтерфакс.
На думку аналітиків СБ, темпи падіння світової економіки через пандемію COVID-19 і карантин цього року будуть «максимальними з часів Другої світової війни», а зниження обсягу ВВП на душу населення торкнеться найбільшої з 1870 року кількості країн.
Так, прогноз падіння світового ВВП в 2020 році було погіршено експертами СБ одразу на 7,7 п.п.: якщо в січневому звіті фахівці очікували на зростання економіки на 2,5%, то в нинішньому, червневому, йдеться про скорочення одразу на 5,2%. При цьому ВВП США впаде на 6,1% (січневий прогноз передбачав зростання на 1,8%), а економіка єврозони скоротиться на 9,1% (згідно січневого прогнозу, очікувалося зростання на 1%).
Економічна активність в розвинених країнах знизиться на 7%, тоді як у державах, що розвиваються, і країнах з ринком, що формується, обсяг ВВП скоротиться на 2,5%, а глобальний показник доходу на душу населення «просяде» на 3,6%.
У Світовому банку даний прогноз називають таким, що «надзвичайно витвережує». На думку аналітиків, поточна криза стане причиною великих загальносвітових проблем, і першочерговим завданням СБ є «подолання НС в охороні здоров’я та економіці».
У той же час, згідно з базовим сценарієм, в 2021 році світовий ВВП збільшиться на 4,2%. При цьому зростання в країнах з розвиненою економікою складе 3,9%, а в країнах, що розвиваються – 4,6%.
Є у Світового банку і песимістичний сценарій, який передбачає падіння світової економіки в цьому році на 8% і «мляве відновлення» в 2021 році «трохи більше ніж на 1%».
Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, за перші чотири місяці 2020 року скорочення обсягів ВВП України зафіксовано на рівні 5%, в той час як за результатами I кварталу скорочення склало 1,5%. При цьому зведений індекс виробництва у січні-квітні впав на 6,7% (в I кварталі – на 3,8%).
Коментарі (0)