Потенціал енергомодернізації промисловості України – близько 45 млрд грн на рік: як можуть заробляти банк, клієнт, ЕСКО-компанія на енергосервісі

Зростання економіки України неможливе без підвищення енергоефективності промисловості як одного з найбільших споживачів енергоресурсів. Завдяки модернізації обладнання можна досягти значної економії енергоресурсів. Але такі проєкти потребують значних фінансових вкладень, якими не володіють більшість українських підприємств. Як вирішити питання фінансування енергоефективних проєктів у промисловості і які вигоди отримають учасники енергосервісної угоди: банк, клієнт та ЕСКО-компанія, розповіла Тетяна Грязнова, директорка з фінансів YASNO на конференції #Renpower Ukraine 2022.

Потенціал економії енергоресурсів у промисловості складає близько 50%. Це означає, що, замінивши застаріле обладнання на сучасне та енергоефективне, споживання енергоресурсів можна зменшити майже удвічі. За результатами енергосервісних проєктів, які виконав YASNO, клієнти щорічно економлять близько 200 млн кВт·год електроенергії, 4,1 млн м3 газу, 556 млн грн на оплаті за енергоресурси. Екологічний ефект – зменшення викидів СО2 на 179 тис. тон щорічно.

Ключовим питанням залишаються кошти. YASNO профінансував та реалізував більше 100 проєктів на умовах енергосервісу. Клієнти (більшість з них – промислові підприємства) розраховуються за модернізацію виключно з економії, яка досягається. Щоб якомога більше компаній могли зменшувати витрати на енергоресурси, YASNO разом з УКРГАЗБАНКОМ розробив кредитний інструмент для фінансування проєктів на умовах енергосервісу. Він дозволить YASNO збільшити фінансування енергоефективних проєктів у промисловості у 2022 році.

Торік українська промисловість спожила понад 52 млрд кВт·год електроенергії приблизною вартістю 94 млрд грн. Враховуючи можливий потенціал енергозбереження на рівні 50% і середній термін реалізації енергосервісного контракту 3 роки, то приблизно 45 млрд грн доходу на рік може забезпечити енергомодернізація всієї промисловості банкам, клієнтам та ЕСКО-компаніям.

«Реалізація енергоефективного проєкту на підприємстві – це не лише зменшення викидів СО2, економія коштів та енергоресурсів, а й можливість отримати додатковий дохід усім учасникам, задіяним у процесі, а саме банку, клієнтові та енергосервісній компанії. Істотним бар’єром залишається доступ до довгострокового фінансування. Тому саме спрощення регулювання банківської діяльності щодо наявності твердої застави, низки гарантій та вимог до організації підрядних договорів, умов зберігання та експлуатації обладнання дозволить банкам розширити можливості доступу до фінансування, забезпечивши собі, в першу чергу, стабільний грошовий потік, а ЕСКО-компанії зможуть допомогти ще більшій кількості підприємств стати енергоефективними», – зазначила Тетяна Грязнова, директорка з фінансів YASNO.

Довідка.

YASNO – бренд, під яким працює група компаній з постачання електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надають послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях України. Три компанії бренда YASNO тричі очолили рейтинг постачальників електроенергії, складений аналітичним центром DiXi Group в рамках проєкту USAID. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію YASNO пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)