Як обманюють українців під час війни: у НБУ розповіли про нові шахрайські схеми

НБУ

У Нацбанку розповіли, як не потрапити на вудку злочинців та не стати жертвами шахраїв сьогодні.

У спробах нажитися на громадянах під час війни шахраї почали «обкатувати» нові злочинні схеми, повідомляє Banker.ua із посиланням на заяву прес-служби регулятора.

У Нацбанку розповіли про нові шахрайські схеми, які практикують злочинці з метою нажитися на громадянах у період війни.

  1. Українці стають жертвами псевдоперевізників.

Так, пропонуючи мирному населенню послуги евакуаційних перевезень, шахраї просять передоплату на картку, після чого зникають, не виконавши взяті зобов’язання.

Щоб не стати жертвами цієї категорії злочинців, громадянам рекомендується купувати квитки виключно на офіційних онлайн-ресурсах. Якщо ж йдеться про приватні перевезення, громадянам рекомендують розраховуватися виключно готівкою та не перераховувати кошти авансом на картку.

  1. Українцям пропонують орендувати «фейкові» квартири у безпечних районах.

Переселенцям пропонують зняти житло, попередньо внісши передоплату за квартиру на картку. Після отримання коштів номер вимикається.

Перш ніж винаймати квартиру в незнайомому місті, українцям рекомендують:

  • дізнатися про орендодавця за допомогою знайомих, які проживають у цьому місті;
  • самостійно перевірити об’єкт, перебуваючи на місці;
  • спробувати «забронювати» квартиру з обіцянкою перерахувати кошти найближчим часом одразу з кількох номерів: порядний орендодавець обов’язково згадає про «броню».
  1. Українцям пропонують пожертвувати кошти на лікування дітей, які нібито постраждали в умовах війни.

У цьому випадку шахраї знаходять фотографії постраждалих людей в Інтернеті та, використовуючи їх, збирають гроші.

  1. Шахраї створюють «копії» сайтів справжніх благодійних фондів, збираючи кошти «на підтримку ЗСУ».

Використовуючи фішингові сайти, які візуально виглядають як ресурси справжніх благодійних фондів, шахраї викрадають гроші, паролі та персональні дані користувачів.

Щоб уберегтися від дій шахраїв, українцям слід ретельно перевіряти правильність назв сайтів та не переходити за посиланнями на сайти благодійних фондів, якщо публікація не від офіційного джерела.

Для збору коштів на адресу Армії та громадян Нацбанк відкрив спеціальні рахунки, інформацію про які можна отримати ТУТ і ТУТ.

мошенник

Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що станом на 15 березня українці та представники міжнародної спільноти перерахували на спецрахунки для підтримки Збройних сил та громадян, які постраждали внаслідок російської агресії, майже 12 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)