Якщо Україна не домовиться з МВФ до осені: аналітик розповів про наслідки

Без підтримки МВФ в України виникнуть складнощі з виплатою боргів у вересні – як зовнішніх, так і внутрішніх, попереджає експерт.

До осені Україні потрібно постаратися вирішити всі протиріччя з МВФ, інакше в серпні-вересні у країни можуть виникнути проблеми. Таку думку в коментарі Сегодня висловив Тарас Козак, який очолює інвестиційну групу «Універ», передає Banker.ua.

Експерт нагадує, що наприкінці 2020 року Україна зіткнулася з серйозною загрозою недовиконання бюджету: щоб розрахуватися з усіма боргами, країні не вистачало понад 150 млрд гривень.

На думку Тараса Козака, незважаючи на відсутність траншу МВФ, Фонд міг «десь за лаштунками» «підняти шлагбаум», в результаті чого Україна отримала гроші від СБ, Євросоюзу та інших міжнародних партнерів. Плюс країні вдалося розмістити євробонди, додає він.

Отримані кошти, зазначає аналітик, дозволяють країні без сильних втрат пройти період до серпня. Далі ж, на початку осені, на Україну чекають пікові виплати за боргами, і ситуація може докорінно змінитися.

«Якщо ми за цей час не домовимося з МВФ, то вже в серпні-вересні можуть початися проблеми», – прогнозує експерт.

За його словами, без підтримки Фонду Україна не зможе спокійно виплатити всі борги у вересні – як зовнішні, так і внутрішні. Тому переговори про відновлення співпраці можна починати з середини літа, зазначає Тарас Козак.

Що ж стосується курсу гривні, то, за словами експерта, українська нацвалюта зміцнюється, і дана тенденція збережеться, якщо НБУ не почне друкувати гривню «наліво-направо».

«Фонд нас підтримує, принаймні, словами, і ця вербальна підтримка є важливою», – констатує аналітик.

Читайте також: Кирило Чихрадзе (Blockchain Crystal): «Банки України почнуть відстежувати та регулювати криптотранзакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку радника президента з економічних питань Олега Устенка, українській стороні не варто переживати через нинішню ситуацію з МВФ: єдиним «вузьким місцем» в переговорах з Фондом експерт називає «відновлення антикорупційної архітектури» в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)