ЄБРР допоможе Україні боротися з наслідками спалаху коронавірусу

Європейський банк реконструкції і розвитку підтримає Україну в боротьбі з наслідками спалаху коронавірусу.

Акціонери ЄБРР ухвалили рішення про виділення екстреної допомоги 38 країнам з економікою, що розвивається, в числі яких і Україна. «Пакет солідарності», що містить 1 млрд євро, за словами керівництва установи, дозволить боротися з наслідками пандемії коронавірусу. Про це пише Banker.ua, посилаючись на повідомлення, поширене ЄБРР.

Президент ЄБРР Сума Чакрабарті визнає, що пандемія COVID-19 стала безпрецедентною проблемою для Банку та країн його операцій.

«У відповідь на солідарність зі своїми акціонерами, країнами операцій, партнерами і клієнтами сьогодні Банк створив систему забезпечення стійкості, що включає 1 млрд євро нових і додаткових коштів для існуючих клієнтів, включаючи надзвичайну ліквідність, оборотний капітал і фінансування торгівлі. Це перший крок. Банк готовий до подальшого нарощування своїх заходів у відповідь і вживає активних і термінових заходів для перегляду, коригування та розширення своїх інструментів фінансування в партнерстві з країнами, міжнародними фінансовими організаціями та міжнародною спільнотою», – заявив Сума Чакрабарті.

Про намір ЄБРР надати короткострокові кредити для підтримки малих і середніх підприємств говорить і представник установи Антон Усов.

«Нас часто запитують про наші коротко- і довгострокові прогнози економічного впливу ситуації на економіку. На даний момент дуже важко зробити остаточні висновки, маючи на увазі динаміку подій. Вже зрозуміло, що макроекономічні показники регіонів діяльності ЄБРР будуть переглядатися, але, на відміну від фінансової кризи 2008 року, про можливість подальшого зростання економік можна говорити тільки після того, як загроза вірусу відступить», – заявив пан Усов.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними, опублікованими аналітиками Bloomberg, існує п’ять основних індикаторів, що дозволяють об’єктивно оцінити вплив поширення коронавірусу на світову економіку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)