ЄЦБ переглянув прогнози інфляції та анонсував цикл підвищення ставок

ЕЦБ

ЄЦБ прогнозує темпи зростання споживчих цін у єврозоні в 2022 році на рівні 6,8%.

Європейський Центробанк переглянув прогнози інфляції та анонсував цикл підвищення ставок, починаючи з липня, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали БізнесЦензор.

ЄЦБ зберіг базову процентну ставку за кредитами на нульовому рівні, ставку за депозитами – на рівні -0,5%, а ставку за маржинальними кредитами – на рівні 0,25%. Підняття ключових процентних ставок на 0,25 в.п. європейський регулятор запланував уже із липня.

«Далі ЄЦБ планує знову підняти ставки у вересні. Темпи цього підвищення залежатимуть від середньострокових інфляційних прогнозів», – зазначається у повідомленні Центробанку.

Слід зазначити, що через посилення інфляційного тиску в єврозоні, спровокованого зростанням цін на енергоносії та продовольство на тлі російської агресії, ЄЦБ переглянув прогнози інфляції у бік підвищення до 2024 року.

За даними регулятора, економіка Європи продовжує негативно реагувати на російське вторгнення в Україну, на тлі якого виник дефіцит сировинних товарів, торгівля пішла на спад, а ціни на енергоносії – нагору.

Так, нові оцінки Європейського Центробанку передбачають темпи зростання споживчих цін у єврозоні у 2022 році на рівні 6,8%, у 2023 році – 3,5% та у 2024 році – 2,1%. Темпи підвищення споживчих цін без урахування продовольства та енергоносіїв у поточному році становитимуть 3,3%, у 2023-му – 2,8% та у 2024-му – 2,3%.

За даними ЄЦБ, якщо поточні темпи інфляції збережуться чи прискоряться, буде доцільним ще більше, ніж планується зараз, підвищення ставок.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, Центробанк заявив про плани припинити з 1 липня чистий викуп активів у рамках програми APP. При цьому ЄЦБ продовжить реінвестувати надходження від цінних паперів, що погашаються в рамках програми, в повному обсязі після того, як почне цикл підвищення ставок.

Реінвестувати надходження від погашення паперів, куплених у рамках PEPP, Центробанк продовжить щонайменше до кінця 2024 року.

евро

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України ухвалив рішення щодо підвищення облікової ставки до 25% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)