Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
єОселя є однією з найпопулярніших програм “Зроблено в Україні” – Юлія Свириденко
єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм «Зроблено в Україні» — кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями інвестицій.
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
«єОселя є однією з найпопулярніших програм політики “Зроблено в Україні”. Завдяки їй за 9 місяців 2024 року виробництво будівельної продукції зросло на 23% у порівнянні з 2023 роком. єОселя має чи не найбільший мультиплікаційний ефект серед усіх програм «Зроблено в Україні» — кожна гривня, вкладена у програму, повертається 2,6 гривнями інвестицій. Ми бачимо, що єОселя також вплинула на детінізацію ринку, адже якщо забудовник хоче працювати в програмі, то має працювати лише в «білу», — розповіла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Це призвело до збільшення фінансування бюджету з боку будівельної галузі. Лише у першому півріччі 2024 року забудовники сплатили 1,6 млрд грн податків. Це у 2,2 рази більше ніж за аналогічний період 2023 року.
За її словами, житловий сектор — один із пріоритетних секторів для відновлення української економіки. За останніми оцінками звіту RDNA, під час війни саме житловий сектор постраждав найбільше — 13% житлового фонду пошкоджено чи знищено.
«Постраждали понад 2,5 мільйона домогосподарств. Втрати у розрізі коштів — 83,7 млрд доларів. Додайте до цього радянську спадщину не енергоефективних багатоквартирних будинків і буде зрозумілим, чому програма доступної іпотеки єОселя стала такою популярною серед українців», — зазначила Юлія Свириденко.
У 2024-2025 роках 98% іпотечних кредитів в Україні видавалися саме за єОселею. Вона стала найуспішнішою державною іпотечною програмою в історії України. Як результат — за ці 2,5 роки 16 тисяч родин стали власниками власного житла. Держава інвестувала у програму сумарно 26 мільярдів гривень.
«Із ростом зацікавленості до програми закономірно збільшувалося і фінансування. Якщо на старті ми розпочали з 500 мільйонів гривень, то зараз вийшли вже на 18 мільярдів гривень на рік, і я переконана, що позитивна динаміка збережеться. Ми зробили акцент на первинному ринку, аби ще більше стимулювати будівельну галузь. І вже бачимо результати: якщо у 2024 році частка іпотечних угод на новобудови становила 32,9%, то сьогодні – 52,6%. Зараз на ринку доступне житло від 98 забудовників», – наголосила Свириденко.
Уряд розвиває іпотечний ринок, щоб забезпечити українців житлом і стимулювати економічне зростання.
Читайте також: Економічні перспективи України: які сектори стануть драйверами зростання?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ПриватБанк збільшує обсяги кредитування аграріїв на посівну.
Коментарі (0)