ЄС заморозив російські активи на $68 мільярдів — Politico

Більша їхня частина припадає на Бельгію

Євросоюз заморозив російські активи на загальну суму 68 млрд євро, передає Banker з посиланням на Politico.

Головний Telegram-канал банкірів

У Бельгії заблоковано 50 млрд євро, на другому місці Люксембург із 5,5 млрд євро. Ці дві країни, а також Італія, Німеччина, Ірландія, Австрія та Франція становлять понад 90% від загальної суми заблокованих активів.

При цьому Єврокомісія не знає точно, скільки російських національних резервів виявилися замороженими в ЄС, випливає з документа: там наводиться цифра 33,8 млрд євро, але вона ще підлягає перевірці.

Станом на кінець жовтня в Євросоюзі було заморожено активи осіб та організацій, які потрапили під санкції, на загальну суму 17 млрд євро. Про це говорив комісар ЄС з питань юстиції та верховенства права Дідьє Рейндерс. За його словами, було заблоковано майно загалом 90 осіб у семи країнах-членах ЄС, у тому числі на 2,2 млрд євро в Німеччині.

За словами Politico, наразі Єврокомісія очікує, коли Єврорада схвалить рішення про визнання ухилення від санкцій злочином у ЄС, що спростить конфіскацію активів за рішенням суду. Рейндерс говорив, що якщо заморожені активи підсанкційних осіб ЄС визнає отриманими злочинним шляхом та конфіскує, то їх можна буде перевести до компенсаційного фонду для України.

Читайте також: Палиця на два кінці фінтеху і криза вартості життя. Переклад статті

У Бельгії та Люксембурзі зареєстровано дві основні європейські клірингові системи — Euroclear та Clearstream. Вони забезпечують розрахунки з операцій із цінними паперами.

Ці системи ускладнили операції для росіян після початку російської агресії в Україні. Активи багатьох російських інвесторів було заморожено після того, як під санкції потрапив російський Національний розрахунковий депозитарій.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Європейський центробанк очікувано підвищив ставки на 75 б.п.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)