Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Євроінтеграція платіжного ринку: Верховна Рада прийняла важливий закон
Регулятор отримав право випускати «цифрову валюту Нацбанку України», а небанківські постачальники послуг – відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки і електронні гроші.
Верховна Рада схвалила закон про платіжні послуги, прийняття якого дозволить адаптувати законодавство України до європейських реалій і сформувати правову основу для «євроінтеграції» платіжного ринку країни, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
Як зазначають в НБУ, новий закон «Про платіжні послуги» базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів: йдеться про директиви PSD2 і EMD. Норми закону спрямовані на модернізацію вітчизняного платіжного ринку і сприяють інноваціям у фінансовій сфері.
Також, за даними Нацбанку, новий документ встановлює правила надання платіжних послуг, підвищує їхню безпеку і ефективність, розширює коло постачальників і змінює застарілі підходи до правового регулювання платіжного ринку.
За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, завдяки прийняттю закону на ринок зможуть вийти нові учасники, що сприятиме посиленню здорової конкуренції, а клієнти, на тлі появи нових пропозицій, зможуть отримати якісні послуги за вигідною ціною.
Так, зазначають в Нацбанку, відтепер на ринку платіжних послуг будуть визначені 9 категорій постачальників платіжних послуг, з’являться нові учасники і 9 різновидів платіжних послуг: 7 фінансових і 2 нефінансові. При цьому небанківські постачальники послуг зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки й електронні гроші.
Завдяки прийняттю закону небанківські фінустанови не повинні будуть брати участь в платіжних системах для здійснення переказу, а зможуть самостійно працювати на платіжному ринку.
При цьому регулятор зможе створювати різні види платіжних систем для здійснення платіжних операцій, випускати «цифрову валюту Нацбанку України» і здійснити запуск Регуляторної пісочниці.
Також в Нацбанку анонсували впровадження Open banking в 2023 році і оголосили про посилення вимог до безпеки платіжних операцій і підвищення відповідальності за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та / або платіжних рахунків з метою мінімізації кібершахрайства.
Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ оновив правила ліцензування небанківських установ, розроблені з урахуванням ризик-орієнтованого підходу до діяльності учасників небанківського фінринку.
Коментарі (0)