Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Європейський центробанк готується вжити заходів у відповідь на коронавірус
Європа зіткнеться з великим економічним шоком, який можна порівняти з фінансовою кризою 2008 року, якщо країни ЄС не вживуть термінових заходів у відповідь на поширення коронавірусу, заявила голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Bloomberg.
Під час телефонної конференції з лідерами Євросоюзу Лагард заявила, що без координованих дій “ми побачимо сценарій, який нагадає багатьом із нас фінансову кризу 2008 року”. За належних заходів у відповідь економічний шок, ймовірно, буде тимчасовим, зазначила Лагард.
Лагард повідомила, що керівництво ЄЦБ, готуючись до засідання цього тижня 12 березня, вивчає всі доступні інструменти – особливо ті, які дадуть йому змогу надавати “ультрадешеве” фінансування та забезпечувати безупинний потік кредитів і ліквідності.
Вона зазначила, що кроки, які зробить ЄЦБ, працюватимуть лише у тому разі, якщо уряди держав підтримають їх за допомогою заходів, які стимулюватимуть банки до кредитування компаній у сегментах, охоплених негативними наслідками поширення коронавірусу.
Заяви Лагард, однак, свідчать про те, що ЄЦБ знизить ставки в четвер і, можливо, збільшить обсяг діючої програми кількісного пом’якшення (QE). Центробанк також може скоригувати програми надання банкам дешевих кредитів.
Напередодні прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте закликав ЄЦБ вжити заходів для підтримки економіки, щоб запобігти її скачуванню в рецесію з огляду на наслідки коронавірусу.
Італія, де зафіксовано максимальну за межами материкового Китаю кількість випадків зараження коронавірусом Covid-19, зазнає найбільших втрат і може зіткнутися з економічним спадом.
Лагард попередила, що проблеми, з якими стикається Італія, ймовірно, поширяться на інші країни Європи, повідомило джерело. Вона схвалила заходи, вже вжиті владою європейських країн для підтримання економіки, але заявила про необхідність “зробити більше”.
“Якщо ми не почнемо діяти рішуче зараз, підвищиться ризик кризи в окремих сегментах ваших економік”, – заявила Лагард лідерам європейських країн.
Відзначимо, Банк Англії вже сьогодні, 11 березня, знизив ключову ставку з 0,75% до 0,25% для захисту британської економіки від наслідків спалаху коронавірусу. Федеральна резервна система США 3 березня прийняла термінове рішення про зниження базової процентної ставки на 0,5% до 1-1,25% річних. Також Резервний банк Австралії знизив ставки на чверть процентного пункту.
Коментарі (0)