З початку запровадження сквіз-ауту міноритарні акціонери отримали майже 1 мільярд гривень

З моменту запровадження у 2017 р. процедури обов’язкового викупу акцій на вимогу особи, яка є власником домінантного контрольного пакета у розмірі 95% (сквіз-ауту), міноритарні акціонери отримали майже 1 млрд грн. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дані Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).

Згідно з інформацією, 317 акціонерних товариств пройшли через цю процедуру. “Серед них — 216 сквіз-аутів із загальної кількості відбулися згідно із Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України від 23.03.2017 №1983-VIII щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах. 101 сквіз-аут відбувся за процедурою, яка описана у статті 65-2 Закону України “Про акціонерні товариства”, — йдеться в повідомленні.

Станом на 1 березня 2020 р. на банківських рахунках умовного зберігання (ескроу), які були відкриті в рамках здійснення процедур обов’язкового викупу акцій у міноритарних акціонерів (сквіз-аут), зберігалося 436 млн грн. Ці кошти призначені для виплати фізичним і юридичним особам, які є міноритарними акціонерами товариств, де відбулась процедура сквіз-ауту.

З початку запровадження сквіз-ауту з рахунків ескроу відповідно до надісланих вимог було виплачено 980 млн грн. Під час викупу акцій кошти отримали 33 тис. міноритарних акціонерів.

В НКЦПФР зазначають, що однією з причин, чому кошти можуть залишатися на рахунках непотрібними, є неточність або зміна адреси акціонера, яка була зазначена ним при відкритті рахунку в цінних паперах у депозитарній системі.

“Наріжним каменем сквіз-ауту залишається порядок визначення ціни викупу акцій. Потрібно покращити процедуру і допомогти сторонам наблизитися до справедливої ціни. Законодавчу конструкцію, яка дозволить розв’язувати це питання, ми запропонували в проекті нової редакції закону “Про акціонерні товариства” (№2493)”, — зазначив член НКЦПФР Максим Лібанов.

Нагадаємо, в січні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку представила проект нової Програми кваліфікаційного іспиту фахівців фондового ринку. За результатами аналізу практики сформований обгрунтований перелік кваліфікаційних вимог до фахівців фондового ринку та керуючих активами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)