Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ послабив заборони на операції в іноземній валюті: СПИСОК
Зміни, ініційовані Нацбанком, набули чинності у вівторок 1 березня.
З 1 березня регулятором ослаблено частину заборон, що поширюються на операції в іноземній валюті, повідомляє Banker.ua.
Згідно з рішенням НБУ, з 1 березня:
видача готівки з рахунку клієнта у валюті обмежена сумою 30 000 гривень на день (раніше видача була повністю заборонена);
зняття готівкової валюти з рахунків підприємств, що забезпечують виконання мобілізаційних планів Кабміну, а також за умов окремих дозволів регулятора здійснюватиметься без обмежень;
зняття валюти у банківських відділеннях на територіях, яким загрожує окупація РФ, здійснюватиметься в межах залишку коштів на рахунку, а рішення про видачу прийматиме керівництво фінустанови.
Також регулятор додав до списку винятків до заборони можливість використання платіжних карток за кордоном для розрахунків та переведення в готівку і звернув увагу на те, що з початку дії військового стану жодних обмежень на безготівкові розрахунки, у тому числі і за кордоном, не вводив.
У переліку обмежень, запроваджених Нацбанком, також заборона зарахування коштів на рахунки клієнтів-фізособ у рамках переказів, ініційованих з використанням електронних платіжних засобів, якщо вони були емітовані учасниками платіжних систем, які ведуть діяльність у РФ чи території Білорусі. Крім того, НБУ нагадав про заборону прийому в Україні електронних платіжних засобів, емітованих учасниками відповідних платіжних систем.
Крім того, регулятор рекомендував банкам насамперед здійснювати інкасацію торговців за умови прийняття ними під час оплати платіжних карток у всіх торгових точках. Також було розширено список винятків до заборони щодо здійснення операцій з валютними цінностями за дорученням клієнтів уповноваженими фінустановами.
Плюс НБУ уточнив порядок здійснення валютного нагляду, визначив особливості операцій із купівлі-продажу банками доларів та євро, а також встановив, як визначатиметься курс для проведення уповноваженими установами таких операцій.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України відкрив рахунок для допомоги громадянам країни, які постраждали від російської агресії.
Коментарі (0)