Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Законопроект про виведення банків з ринку пройшов перше читання в Раді
Завдяки закону, покликаному налагодити механізми виведення фінустанов з ринку, активи банків на стадії ліквідації будуть збережені, а порядок проведення процедури виведення – вдосконалений, зазначає Данило Гетманцев.
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 4546, що передбачає удосконалення механізмів виведення банків з ринку, передає Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.
За словами розробника законопроекту № 4546 Данила Гетманцева, документ створювався з метою захисту інтересів як вкладників українських банків, так і самих фінустанов.
«При ліквідації банків ФГВФО виявив виведені 120 млрд гривень і встановив 700 осіб, які були пов’язані з власниками банків або самих власників банків», – зазначив Гетманцев.
За його словами, завдяки закону, покликаному налагодити механізми виведення фінустанов з ринку, активи банків на стадії ліквідації будуть збережені, а порядок проведення процедури виведення – вдосконалений.
Гетманцев зазначає, що закон передбачає удосконалення процедур, спрямованих на визначення переліку підстав і виявлення нікчемних правочинів, а також виявлення можливості укладення «мирових угод».
Також законопроект № 4546 передбачає врегулювання таких питань, як уточнення низки питань нормативно-правового регулювання порядку проведення процедури ліквідації, вдосконалення механізму правового захисту представників ФГВФО, врегулювання питання стосовно роботи Фонду з забезпеченими кредиторами банків, що ліквідуються, і моменти, пов’язані зі сплатою судового збору та внесенням коштів при держреєстрації.
Плюс, відповідно до документа, ФГВФО повинен отримати повноваження ініціювати провадження про стягнення шкоди, заподіяної банку в результаті націоналізації, руйнування, експропріації майна, військових дій та при інших обставинах.
Читайте також: Факторинг в Україні: які умови пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ не буде карати банки за порушення вимог щодо достатності капіталу та інші відступлення від встановлених норм до 31 грудня 2021 року.
Коментарі (0)