Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В НБУ придумали, як підвищити захист прав власників платіжних карток
Яку інформацію тепер мають надавати власникам карток усі постачальники платіжних послуг.
НБУ переглянув порядок проведення операцій із використанням платіжних карток з метою підвищення захисту прав їхніх власників. Також нові ініціативи регулятора дозволять посилити контроль за діяльністю еквайрів (банків або інших установ, що надають послуги еквайрингу), інформує Banker.ua.
Відповідно до нової постанови Правління Нацбанку, вже з четверга 10 лютого всі постачальники платіжних послуг зобов’язані надавати власникам карток дані про умови, а також порядок здійснення платіжної операції перед тим, як буде ініційовано її проведення. Або постачальники повинні забезпечувати користувачам доступ до такої інформації. Зокрема, йдеться про переказ коштів, що здійснюється у кілька етапів.
Плюс регулятор посилив низку вимог щодо дотримання еквайрами правил платіжних систем, а також виконання надавачами еквайрингових послуг вимог законодавства у сфері фінмоніторингу при здійсненні карткових операцій.
Зокрема, кажуть у НБУ, внутрішньобанківські правила мають включати пункти, що стосуються взаємодії еквайру з торговцем та здійснення моніторингу переказів еквайром.
Крім того, у договорі еквайру з торговцем або небанком обов’язково мають бути прописані умови:
- що визначають перелік та терміни надання торговцем таких даних;
- що визначають відповідальність торговця або фінустанови при наданні неправдивих даних щодо їхньої діяльності;
- що передбачають повідомлення еквайра продавцем або небанком про зміну видів діяльності продавця;
- що зобов’язують торговця або фінустанову надавати еквайру дані для виконання вимог законодавства у сфері фінмоніторингу;
- що дають еквайру право відмовитися від підтримки ділових відносин зі стороною (небанком або торговцем), які не дотримуються умов угоди.
Як зазначають у НБУ, дані зміни забезпечать підвищення захисту прав власників платіжних карток та дозволять посилити контроль над діяльністю еквайрів у частині дотримання ними вимог законодавства та правил платіжних систем.
В рамках еквайрингу здійснюється прийом карток за допомогою POS-терміналів для проведення платежів при розрахунку за ті чи інші товари та послуги. Термінали встановлюються банком-екваєром в організаціях для забезпечення переказу коштів з рахунку у банку-емітенті клієнта-покупця на рахунок торгової точки або сервісного підприємства.
Еквайр приймає транзакції від торговців та перенаправляє їх у платіжну систему, а також здійснює розрахунки за цими транзакціями з підприємствами.
Завдяки еквайрингу компанія, яка приймає платежі, не стикається з фальшивими купюрами, а клієнт – з неправильно виданою рештою. Крім того, ця банківська послуга робить проведення операцій максимально швидким та дозволяє економити на послугах інкасаторів.
Читайте також: Зі страховкою куди завгодно: які страхові поліси можна оформити в українських банках
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в середині минулого місяця державні Ощадбанк і ПриватБанк зменшили тарифи на еквайринг для бізнесу: Ощад пропонує єдиний тариф на рівні 1,7%, а Приват – 1,8%.
Коментарі (0)