НБУ розширив можливості банків, уповноважених на зберігання запасів готівки регулятора

Регулятор продовжує розвивати делеговану модель організації готівкового обігу в Україні.

Банки, уповноважені на зберігання запасів готівки регулятора, зможуть здійснювати операції з коштами більш ефективно, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення НБУ.

Як зазначає прес-служба Нацбанку, можливості фінустанов, уповноважених на зберігання запасів готівки регулятора, розширені: для цього НБУ визначив відсоток присутності таких банків в регіоні, визначив для них вимоги і зобов’язання зі встановлення лімітів готівки на зберіганні і вдосконалив підходи до порядку переміщення запасів готівки на зберіганні між підрозділами.

Крім того, регулятор удосконалив форму надання інформації про технічний стан сховищ і приміщень касового вузла уповноважених банків і анонсував посилення вимог до перевезень готівки великовантажним оперативним автотранспортом з 1 січня 2023 року.

Плюс в НБУ попередили про прийдешні перевірки уповноважених банків: інспекції стосуватимуться організації та проведення операцій з запасами готівки на зберіганні, порядку їхнього зберігання і використання для організації готівкового грошового обігу при обслуговуванні банків.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що сьогодні статус уповноваженого банку, яка залучається до зберігання запасів готівки НБУ, мають «Ощадбанк», «Райффайзен Банк», «ПриватБанк», ПУМБ і «УкрСиббанк».

Ліцензії на надання банкам послуг з інкасації вже отримали такі компанії, як ТОВ «Агентство комплексної безпеки – охоронна фірма», ТОВ «Діамант Сек’юріті», ТОВ «Глобал коллекшн», ТОВ «Сіт сек’юріті», ПП «Шериф – охоронні послуги», ТОВ «Український сервіс інкасації», ТОВ «Сіт – пріоритет», ТОВ «Про-мега», ТОВ «Перша інкасаторська компанія», ТОВ «Кеш енд сек’юріті», ТОВ «Панорама Прикарпаття» і ПП «Комсервіс-безпека».

Дані норми набувають чинності з 15 лютого 2022 року.

Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з січня по серпень 2021-го банківський сектор заробив 45,6 млрд гривень, що на 39,7% більше, ніж за перші 8 місяців 2020 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)