Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Збитки банків за півроку досягли 4,6 млрд грн: чи очікувати на новий «банкопад»
Через війну українська банківська система ризикує втратити щонайменше 20% кредитів.
За підсумками першого півріччя банківський сектор України зазнав збитків у розмірі 4,6 млрд грн, але загрози нового «банкопаду» на сьогоднішній день немає, заявляє перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Про це повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали Forbes.
Як зазначила Катерина Рожкова під час дискусії «CASE Україна», через війну українська банківська система ризикує втратити щонайменше 20% кредитів. У той же час, банківський сектор сьогодні у хорошому стані, і проблемних фінустанов у країні немає.
За словами заступника голови Нацбанку, системно важливі банки України залишаються стійкими і здатні вести прибуткову діяльність навіть у поточних умовах. Проте бізнес-модель низки банківських установ не відрізнялася ефективністю ще до повномасштабного вторгнення.
«У травні не було жодного банку з процентним збитком, у червні таких вже 10. Це переважно невеликі банки з неефективними бізнес-моделями», – уточнює Катерина Рожкова.
На її думку, банкам варто переглянути ставки за депозитами, оскільки кошти осідають на поточних рахунках, а обсяг термінових депозитів скорочується.
«З початку війни приріст коштів населення в банках у нацвалюті становив 98 млрд гривень, з яких на держбанки припадає 86 млрд гривень. Левова частка – у двох найбільших держбанках», – зазначають у НБУ.
Що ж до ставок за кредитами, то, на думку Рожкової, вони в перспективі особливо не зміняться: левова частка кредитування припадає на державні банки, які надають бізнесу фінансування в рамках програми «5-7-9». Загальна вартість гривневих ресурсів для банків становить 3,2% річних з початку року та 3,5% – у червні.
Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку менеджерів українських банків, у ІІІ кварталі помірне зростання депозитів населення та корпорацій продовжиться, а обсяги оптового фондування знижуватимуться.
Коментарі (0)