Зміцнення гривні вже неможливе: експерти озвучили прогнози до кінця року

доллар

Прогноз, згідно з яким річна інфляція в Україні становитиме 25%, Dragon Capital, швидше за все, перегляне.

Зміцнення гривні вже неможливе, але при розблокуванні портів та нарощуванні експорту ситуацію на валютному ринку України стабілізувати можна. Про це у коментарі Forbes заявив заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса, передає Banker.ua.

За словами співрозмовника видання, фактор емісії має обмежений вплив на інфляцію, оскільки доходи населення не зростають. У той же час попередній прогноз, згідно з яким показник інфляції за підсумками року складе 25%, Dragon Capital перегляне.

Сергій Фурса вважає, що за поточних умов зміцнення гривні вже неможливе.

«Але при розблокуванні портів та масштабнішому експорті з України можна буде стабілізувати ситуацію», – цитує аналітика видання Forbes.

Екс-заступник голови Нацбанку Олег Чурій, у свою чергу, прогнозує прискорення інфляції до кінця року до близько 30%. Якщо ж при цьому резерви витрачатимуться такими темпами, як це відбувається зараз, а обсяг фінансування від міжнародних партнерів у найближчі півроку не зросте, резерви можуть знизитися до критично низького рівня.

У такому разі, на думку Олега Чурія, НБУ буде змушений знову запровадити жорсткі обмеження – аж до заборони більшої частини імпорту, крім палива та озброєння.

Головний Telegram-канал банкірів

Експерт CASE Україна Євгеній Дубогриз вважає, що протягом літа значного зростання вартості долара до гривні не буде. На його думку, курс може навіть відійти від рівнів середини липня – з 37,5 грн/$ до 36-37 грн/$.

Восени ж повзуча девальвація може продовжитись: якщо фінансова допомога від міжнародних партнерів не збільшиться, за долар в Україні даватимуть 40 гривень.

«Якщо ж Україна отримуватиме мінімум $4-4,5 млрд допомоги на місяць, курс залишиться на поточному рівні щонайменше до кінця року», – прогнозує експерт.

гривна, доллар

Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, суттєве зростання готівкового курсу долара, яке спостерігається сьогодні в Україні, пов’язане з панічними настроями та «картковим туризмом».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)