Чому синхронної й швидкої зміни кредитних ставок не буде: думка банкіра

Вартість ресурсів – це лише частина собівартості кредитної операції. Ще одним вагомим блоком є ​​оцінка кредитного ризику, зазначають в «Глобус банку».

Облікова ставка НБУ перебуває на рекордно низькому рівні, і банкам сьогодні лише потрібно внести необхідні корективи в свою цінову політику з дотриманням балансу інтересів як вкладників, так і позичальників. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів начальник Департаменту роздрібного бізнесу «Глобус банку» Дмитро Замотаєв.

За словами нашого співрозмовника, динаміка зміни облікової ставки НБУ є свого роду «сигналом», що вказує всім учасникам банківського ринку на найближчий тренд його розвитку. У той же час, додає експерт, очікувати на синхронну і швидку зміну ставок по кредитах не слід: банки працюють зі сформованою раніше ресурсною базою.

«Спочатку банки повинні переглянути вартість залучення пасивів, що з лагом в 1-3 місяці почне впливати на загальну вартість пасивного портфеля банку, і лише тоді у банків з’явиться можливість поступового здешевлення вартості нових кредитів», – пояснює Дмитро Замотаєв.

Зараз, продовжує банкір, облікова ставка НБУ перебуває на рекордно низькому рівні, і завданням банків є внесення необхідних коригувань у свою цінову політику з дотриманням балансу інтересів як вкладників, так і позичальників.

«Вартість ресурсів – це тільки частина (хоч і основна) в собівартості кредитної операції. Ще одним вагомим блоком в собівартості великих заставних кредитів є оцінка кредитного ризику, яка забезпечується за рахунок перевірки інформації в різних базах даних (в тому числі й кредитних бюро). Поточна архітектура баз, які банки використовують для комплексної перевірки позичальника, не дозволяє повноцінно автоматизувати подачу запитів і обробку отриманих відповідей, що змушує банки використовувати дорогі людські ресурси, а також закладати підвищений ризик неповернення», – зазначає начальник Департаменту роздрібного бізнесу «Глобус банку».

За словами співрозмовника Banker.ua, в умовах виходу з карантину, як і прогнозувалося раніше, відновлюється тренд, який передбачає зниження ставок по депозитах і кредитах.

«Протягом найближчого тижня банком («Глобус банк»- прим.ред.) буде зроблено перший крок на шляху до перегляду ставок по кредитах – це зміна ставок по депозитах. Відповідно, питання перегляду ставок по кредитах стане актуальним вже на початку липня, коли буде оцінено ефект від роботи Банку за новими депозитними ставками», – додає Дмитро Замотаєв.

Читайте також: Поки не під 10%: огляд іпотечних пропозицій (червень 2020)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)