В Україні вносяться зміни до нормативів формування банками обов’язкових резервів

У Нацбанку вважають, що такий крок призведе до посилення ринкових стимулів для залучення банками строкових депозитів населення у гривні.

Відсьогодні нормативи формування банками обов’язкових резервів (ОР) за депозитами фізичних осіб строком до трьох місяців прирівнюються до нормативів ОР за коштами фізичних осіб на поточних рахунках, передає Banker.ua з посиланням на Нацбанк України.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що норматив ОР за строковими коштами і депозитами фізичних осіб із початковим строком погашення до 92 календарних днів (включно) за коштами у національній валюті становитиме 20%, а за коштами в іноземній валюті – 30%.

Водночас, норматив ОР за депозитами населення зі строком погашення від 93 календарних днів не зміниться й за коштами в національній валюті становитиме 0%, а в іноземній — 10%.

За аналогією до вимог щодо коштів фізичних осіб на поточних рахунках механізм покриття бенчмарк-ОВДП не розповсюджуватиметься на ту частину ОР, сформовану за депозитами фізичних осіб строком до трьох місяців, що відповідає 10% від обсягу резервної бази.

У Нацбанку вважають, що такий крок призведе до посилення ринкових стимулів для залучення банками строкових депозитів населення у гривні.

«Це, зокрема, сприятиме подальшому зростанню процентних ставок за строковими депозитами, а відповідно — посиленню захисту гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення. За оцінками Національного банку, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть сформувати, збільшиться орієнтовно на 17 млрд грн», — пояснили в НБУ.

У НБУ додали, що завдяки збереженню облікової ставки на рівні 25% та додатковим заходам зростання ставок за новими строковими депозитами населення в гривні прискорилося. Так, у лютому 2023 року вони були вищими на 7,7 в. п. порівняно з червнем 2022 року (коли облікову ставку було підвищено до 25%).

деньги

Читайте також: Огляд розвитку української банківської системи: як минув рік та чого чекати у майбутньому

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ не штрафуватиме небанки за несвоєчасне подання звітів до кінця року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)