Андрій Пишний пояснив значення нових фінансових санкцій США проти росії

Андрей Пышный

Національний банк України проаналізував значення заходів.

США 12 червня оголосили про новий масштабний санкційний пакет проти росії. Голова НБУ Андрій Пишний пояснив значення цих санкцій, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, перший акцент пакета – до SDN-списку (Список спеціально позначених громадян і заблокованих осіб) включено московську біржу, що є основним гравцем російського ринку для торгівлі валютою та IPO російських компаній. Також до списку увійшли національний розрахунковий депозитарій та національний кліринговий центр.

“Персональні блокуючі санкції проти Московської Біржі – це, безумовно, потужний удар по фінансовій інфраструктурі рф, що значно ускладнить доступ росії до ринків капіталу та проведення розрахунків. Також у пакеті Точка Банк, провідні страхові компанії СОГАЗ та РНП”, – пояснює голова НБУ.

Він додає, що другий акцент пакета – суттєве підвищення ризику вторинних санкцій для іноземних фінансових установ. Указ Президента США № 14114 у грудні 2023 року запровадив можливість застосування вторинних санкцій США до іноземних фінансових установ, які проводять / сприяють проведенню трансакцій або надають послуги особам, що пов’язані з військово-промисловою базою рф. Відтепер для цілей застосування вторинних санкцій США будь-яка особа, до якої застосовано санкції США в межах санкційної програми щодо росії, вважається пов’язаною з російським військово-промисловим сектором.

“Тобто у фокусі уваги Мінфіну США та відповідно в зоні ризику опинились усі іноземні банки, які співпрацюють із санкційними особами рф. Очікуємо посилення комплаєнсу банків щодо клієнтів та операцій, пов’язаних з росією”, – стверджує Андрій Пишний.

Крім цього, є нові секторальні санкції – заборона на постачання низки ІТ-послуг у рф, що означатиме закриття доступу рф до провідних технологічних рішень від американських постачальників.

Читайте також: Анна Анісімова, Інтергал-Буд: «Ми єдині, хто пропонує розтермінування до 3 років на комерційну нерухомість»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна цьогоріч розраховує залучити ще близько 10 млрд євро від ЄС.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)