Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Найбільші банки України готові піти на зниження комісії interchange: заява
Найбільші українські банки озвучили низку пропозицій щодо обмеження розміру комісії interchange в Україні, розміру комісії за еквайринг і просування безготівкових платежів.
«ПриватБанк», «Ощадбанк» і «Райффайзен Банк Аваль» запропонували альтернативу адміністративному регулюванню розміру міжбанківських комісій interchange і комісії за еквайринг. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби «ПриватБанку».
Найбільші банки, що працюють в сфері еквайрингу, озвучили низку пропозицій щодо обмеження розміру комісії interchange в Україні та комісії за еквайринг, а також просування безготівкових платежів.
Зокрема, банки готові до можливого обмеження розміру комісії interchange і мають намір звернутися в АМКУ за висновком про можливі дії в рамках даної ініціативи. Згідно з графіком, представленим фінустановами, з 1 липня поточного року комісія interchange може становити не більше 1.20%, з 1 липня 2022 – 1.00%, а з 1 липня 2023-го – 0.90%.
Що стосується розміру комісії за еквайринг, то «ПриватБанк», «Ощадбанк» і «Райффайзен Банк Аваль» пропонують відкликати пропозиції до законопроектів, що передбачають встановлення граничного розміру комісії для учасників ринку.
Представники банків підкреслили важливість збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення при формуванні комісії за еквайринг і зазначили, що учасники ринку працюватимуть над підвищенням ефективності послуги та здешевленням її для торговців.
При цьому в рамках просування безготівкових платежів в Україні банки пропонують ввести регулювання проведення всіх таких операцій між компаніями/державою/державними структурами та громадянами, знизити наявні обмеження за готівковими розрахунками в торговій мережі та скасувати вимоги щодо безкоштовного обслуговування зарплатних рахунків.
Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави НБУ Кирила Шевченка, Нацбанк проти законодавчого регулювання комісії банків за послуги еквайрингу та міжбанківської комісії interchange.
Коментарі (0)