Зниження облікової ставки до 7% здешевить іпотеку – Гончарук

Уряд і Національний банк України (НБУ) на зустрічі в понеділок обговорили макроекономічну стабілізацію в країні, питання здешевлення іпотечних і бізнес-кредитів. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Telegram-канал прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

“Подальше зниження облікової ставки з 11% до 7% вже в 2020 році означає дешеві кредити. Так, іпотека буде значно дешевше, а для бізнесу збільшуємо мікрокредити до 2 млн грн під 5-7-9%. Плюс розширюємо ці кредити для покупки комерційної нерухомості”, – повідомив Гончарук.

Згідно фото, оприлюдненим прем’єром, на зустрічі також були присутні глави Мінфіну і Мінекономіки, відповідальні в їх міністерствах за макроекономічні прогнози, а також урядовий уповноважений з питань державного боргу.

Нагадаємо, 11 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський сказав, що вважає абсолютно реальним завданням домогтися зниження ставки по іпотечних кредитах до 10% річних. Він зазначив, що здешевлення іпотеки – це одне з двох основних завдань, яке ставиться, щоб допомогти розвитку сильного середнього класу в Україні і повернення тих, хто виїхав з країни. У Нацбанку очікують, що ставки по іпотеці впадуть нижче 15% річних вже в цьому році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)