7% – не межа: в НБУ заговорили про нове зниження облікової ставки

Українська економіка повинна бути стійкою, а не «накачаною грошима, немов стероїдами», зазначають в Нацбанку.

Нинішні інфляційні тенденції сприяють проведенню більш м’якої монетарної політики, заявив в інтерв’ю Liga.net заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передає Banker.ua.

За словами Дмитра Сологуба, за належних умов Нацбанк може опустити облікову ставку нижче 7%.

При цьому заступник голови НБУ зазначає, що українська економіка повинна бути стійкою, а не «накачаною грошима, немов стероїдами», що ризикує впасти після стрімкого зростання.

«У цьому сенсі наша політика послідовна. Ми спочатку говорили, що, якщо інфляція буде низькою, ми зможемо проводити м’якшу монетарну політику. Якою була облікова ставка ще рік тому? 17%. Зараз – 8%, прогноз – 7%, а можливо, і нижче, в залежності від стану економіки», – каже Дмитро Сологуб.

За його словами, Нацбанк може опустити облікову ставку нижче 7%, навіть без зміни прогнозу.

«Перегляд буде тільки в липні. Якщо до того моменту умови сприятимуть зниженню – знизимо», – прогнозує заступник керівника НБУ.

В даний момент, додає він, очевидно, що інфляційні тенденції сприяють проведенню більш м’якої монетарної політики. Плюс економіку необхідно стимулювати. При цьому облікову ставку в 7% Сологуб називає нейтральною, яка не обмежує зростання економіки, але й не сприяє підйому.

«Вона складається з двох частин: інфляція, яку ми таргетуємо на рівні 5% і «реальна нейтральна ставка», – пояснює заступник голови Нацбанку.

При цьому останній параметр є теоретичним показником, що забезпечує баланс між інвестиціями і заощадженнями.

«В Україні, за нашими підрахунками, це 2%», – зазначає Сологуб.

Але, додає він, на тлі підвищення saving rate нейтральна ставка може змінитися в бік зменшення.

«У розвинених країнах – ближче до нуля. В Україні теж, ймовірно, буде нижче 2%. Так що, якщо ми говоримо, що нам потрібна стимулююча монетарна політика, облікова ставка теж повинна знижуватися швидше», – резюмував Дмитро Сологуб.

Читайте також: Горить бізнес через карантин. Що тепер робити?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в квітні Нацбанк України прийняв рішення про зниження облікової ставки з 10% до 8% річних, тобто одразу на 2 процентних пункти. За словами Якова Смолія, подібне пом’якшення монетарної політики спрямоване на подальшу підтримку економіки України в умовах епідемії COVID-19.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)