Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Член Ради НБУ про зниження облікової ставки: Можна було не зупинятися на 6%
Пандемія COVID-19 завдала відчутного удару по кредитному ринку, якість кредитних портфелів помітно впала, зазначають в НБУ.
У 2020 році регулятор знижував облікову ставку досить швидкими темпами, але можна було б не зупинятися на рівні 6%. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів член Ради НБУ Віталій Шапран.
На думку співрозмовника видання, антикризові заходи, вжиті НБУ в розпал пандемії COVID-19, були ефективними.
«Дуже до речі були здійснені поліпшення в роботі системи електронних платежів, яка стала працювати ефективніше. Для карантинної економіки проходження безготівкових платежів – це важливий фактор стабільної роботи», – зазначає експерт.
Також, за словами Віталія Шапрана, достатньо швидкими темпами Нацбанк в умовах коронакризи знижував облікову ставку.
«Але я думаю, що можна було б її (ставку – прим.ред.) продовжити знижувати, не зупиняючись на рівні 6%», – каже член Ради НБУ.
Співрозмовник Banker.ua звертає увагу на те, що український ринок реагує на зниження вартості рефінансування дуже повільно.
«Певні послаблення були і в банківському регулюванні, які мають позитивно позначитися на позичальниках. Поки можу сказати, що наочно спрацювало зниження облікової ставки до 6% і перехід СЕП до більш динамічної роботи», – констатує експерт.
У той же час, зазначає Віталій Шапран, пандемія COVID-19 помітно вдарила по кредитному ринку.
«Резерви банків під кредитні портфелі виросли більш ніж на 20% і, швидше за все, продовжать зростати, що вказує на падіння якості кредитних портфелів», – додав він.
Читайте також: “Українська економіка активно відновлюється після епідемії коронавірусу», – економіст Сергій Фурса
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку члена Ради НБУ Віталія Шапрана, Мінфіну, НБУ і НКЦБФР варто активно зайнятися розвитком ринку ОВДП, а саме його вторинного сегменту.
Коментарі (0)